Nezařazené

Jak nejlépe vyčistíte zlaté šperky?

zdroj: pixabay.com


Máte doma zlaté šperky, které už nevypadají tak krásně, jako na začátku? Podepsal se na nich zub času, nebo jsou jednoduše špinavé a umolousané? Pokud přemýšlíte, jak svůj „zlatý poklad“ nejlépe vyčistit, pak jste tady správně. V dnešním článku vám poradíme, jak nejlépe vyčistíte zlaté šperky, aby opět dělaly parádu.

Zlaté šperky můžete pohodlně vyčistit doma

Dobrou zprávou je, že existují způsoby, na které se můžete spolehnout v pohodlí vašeho domova. Se zlatými šperky tak nemusíte nikam chodit a hravě je zvládnete vyčistit svépomocí. V následujících řádcích vám dáme několik tipů, jak správně na to.

1.     Obyčejné mýdlo

Věřte tomu nebo ne, ale obyčejné tuhé mýdlo, které má doma snad úplně každý z nás, dokáže se špinavými zlatými šperky hotové zázraky. Mastnoty nebo prachu hravě zbaví vaše zlaté šperky a ty tak budou opět krásné. Šperky stačí mýdlem jemně omýt a poté opláchnout pod čistou vodou.

2.     Prášek do pečiva

I prášek do pečiva doma najde určitě každá hospodyňka. Kromě pečení vám může pomoci i se špinavými zlatými šperky. Nic na tom není, stačí nanést malé množství pečicího prášku na jemný, ideálně bavlněný hadřík a poté s ním šperky opatrně vyčistit. Na závěr opět opláchnout v čisté vodě.

3.     Cigaretový popel

Pokud jste kuřáci, určitě máte k dispozici popel z cigaret a i na ten můžete vsadit, pokud chcete vyčistit zlaté šperky. Někomu možná tento postup nebude příliš vonět, pokud jde ale o výsledek, budete mile překvapeni. Smíchejte trochu vody s cigaretovým popelem a vzniklou pastou šperky vyleštěte.

Nechte si šperky vyčistit

Další z možností je nechat si šperky vyčistit odborníky. Ti k tomu používají ultrazvukové čističky, které dosahují skvělých výsledků. Jsou velmi šetrné a efektivní, zkuste zajít do klenotnictví, jestli tuhle možnost nenabízí.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top