Domov

Jak ochránit svoji nemovitost před podvodnými klienty?

pexels.com

Pronájmy jsou stále tou nejhledanější sortou obchodů, které se na realitním trhu denně odehrávají. Především ve velkých městech jako je Praha či Brno, je navíc ohromná poptávka kvůli přílivu mladých lidí, kteří ještě na poměr daných měst nejsou dostatečně zabezpečení.

To s sebou ale nese nepříjemnou skutečnost, že cenově dostupné možnosti ubytování rovněž přitahují nepoctivé nájemníky, kteří jednoduše nehodlají svoje závazky už od začátku plnit. Bojovat se proti nim přitom dá poměrně jednoduše.

Nikdy nepodceňujte lustraci nadcházejícího klienta

Spousta lidí s tím může mít morální problém, nebo se může cítit, že zasahuje do cizího soukromí. Tento pocit ale rozhodně není na místě. V moment, kdy někoho ubytováváte ve vlastní nemovitosti, mu tím víceméně dáváte opravdu velké množství důvěry, a především mu svěřujete majetek v nemalé hodnotě.

Mělo by tak pro vás být automatické, abyste v rámci možností prolustrovali bonitu nového klienta. Nahlédnutí do různých registrů například může být zpoplatněno v rámci stokorunových částek, ale rozhodně za to taková investice stojí. Nehledě na to, že taková kontrola často může přijít i v řádu let.

Správa nemovitostí vám může i s obsazením

Další možností je správa domů, která je poskytována některými realitními kancelářemi. Hlavní výhodou této služby je ten fakt, že v rámci ní nemusíte řešit celou řadu nepříjemností, jako je komunikace s klienty, řešení finanční stránky a také samotnou obsazenost.

Realitní kanceláře přitom mají pochopitelně mnohem „delší prsty“ v kontrolování bonity nových klientů, takže jednoznačně dokáží najít jen ty, kteří s nejvyšší pravděpodobností nebudou mít při ubytování žádné špatné úmysly. Za obsazení nemovitosti a případné následky navíc ručí realitní kancelář jako taková, což je příjemná změna.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top