Domov

Jak ochránit svůj byt při pronájmu cizím osobám?

unsplash.com

Pronájem je jednou z možností, jak můžete nejvíce zhodnotit víceméně kteroukoliv nemovitost. Zásadní výhodou je, že nemovitost během pronájmu neztrácíte. Je stále vašim vlastnictvím, na které vám nikdo nemůže vztáhnout ruku.

Přitom vám ale dokáže vydělávat slušný vedlejší příjmy, a navíc můžete počítat s tím, že nebude postupně chátrat, jako je to s nemovitostmi, které nejsou jinak vůbec využité. Jenže všechny tyto výhody jsou skryty za spoustou rizik, které vám takové pronajímání může přinést. V rámci dnešního článku se zaměříme na to, jak taková rizika efektivně odstranit.

Pravidlo první, vždy kontrolujte klienty

Bohužel i dnes existují lidé, kteří věří první dobré slovo každému. To je sice záslužná vlastnost, ale drtivá většina lidí na tuto vlastnost spíše dříve či později „naletí“, nežli by se jim vyplatila. Proto vždycky, když ubytujete neznámou osobu, kontrolujte vše, co o ni můžete zjistit. Máte právo například pořádat o výpis z trestního rejstříku, stejně tak ale můžete nahlédnout na základě občanských údajů, které stejně potřebujete do nájemní smlouvy, do finančních registrů. Můžete tak předejít tomu, že budete ubytovat osobu ve finanční tísni.

Správa nemovitostí vás dokáže ochránit

Ať už je úroveň vašich dovedností a zkušeností jakákoliv, tak byste nikdy neměli být na provoz nemovitosti naprosto sami. Měli byste se spíše zaměřit na to, abyste našli kvalitní partnery. Typickým příkladem takové partnera je správa bytů, kterou poskytují realitní kanceláře.

V rámci této komplexní služby jste realitní kanceláři ochráněni předtím, aby vám nevznikly mnohé nepříjemné problémy. Nejčastěji se potkáme s tím, že lidé přestanou plnit svoje závazky, nebo dokonce poškodí majetek. Vše přitom správa nemovitostí dokáže aktivně řešit. A co více, dokáže to řešit plně soběstačně.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top