Móda a trendy

Jak ochránit vlasy při používání elektronických žehliček?

Unsplash.com

Už je to poměrně dost dlouho, co mnohé výzkumy prokázaly, že používání žehliček na vlasy není pro většinu vlasů správně. Vlasy by měly přednostně schnout jenom přírodní cestou. Pokud schnou jakoukoliv jinou formou, tak je dost možné že dojde k jejich porušení, což se právě v případě žehliček na vlasy stává.

On prvních zmínek o těchto informacích už ale uběhla dost dlouhá doba. Technologie kolem žehliček se tak dostala už na jinou úroveň. A navíc existují i mnohé další možnosti, jak byste mohli svoje vlasy chránit při žehlení.

Proč mohou být žehličky pro vlasy nebezpečné?

Staré modely a levné nekvalitní žehličky mohou být opravdu všeobecně nebezpečné pro zdraví a stav vlasů. Důvod je jednoduchý, produkují opravdu vysoký žár. Sami moc dobře víte, že pokud sáhnete na tepelné plochy zapnuté žehličky, tak skončíte s nepříjemnou popáleninou. Vlas, který má menší průměr než milimetr, ale musí tuhle teplotu vydržet. A to včetně toho, že se voda extrémně rychle odpaří a samotná pára nemá o moc nižší teplotu než samotná plocha žehličky.

Moderní domácí elektro vlasy ale chrání

Naštěstí jsme se už ale posunuli mnohem dál a moderní domácí elektro dokáže vlasy ochránit. Jednou z mnoha věcí je použití menších teplot, nebo popřípadě speciálních keramických ploch, které jsou při předávání teploty mnohem šetrnější, než je tomu u standardních starých žehliček. Nové žehličky navíc mohou urychlit a zefektivnit čištění celou řadou technologií, jako mohou být například i ionizátory.

Mimo toho dnes máme už i specializovanou kosmetiku. Především se ukázaly jako užitečné speciální balzámy, které se aplikují na vlasy před žehlením. Jediné, co potřebujete je přitom vmasírovat balzám do vlasů a nechat chvíli působit. Jakékoliv dopady žehlení tím dokážete efektivně minimalizovat.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top