Móda a trendy

Jak poznat, že v dámském šperku máme pravé kameny se správným opracováním?

pixabay.com

Různé druhy drahokamů a minerálů, už dlouhodobě tvoří jednu z nejzákladnějších částí lidských šperků. Od té doby, co si lidé začali vyrábět první šperky ze zvířecích zubů, se začali zajímat o krásu nerostů.

To se nezměnilo dodnes a mnohdy jsou ty největší klenoty v první řadě ozdoby kvalitními kameny. Bohužel i tady se ale může stát, že byste mohli čas od času narazit na falešné kameny. Jak zjistit, že jsou falešné a jak se takové koupi popřípadě bránit? To vám řekneme na následujících řádcích.

Nenechejte se zviklat levnými cenami

Důležité je porovnání ceny a kvality šperku, který kupujete. Mnohdy se vám může stát, že nakupujete víceméně absolutně předražený šperk. Občas ale najdete i cenu, která vám přijde až směšná vůči tomu, z čeho je šperk tvořený.

Už jen z tohoto úhlu pohledu, byste nikdy neměli sázet jenom na nejmenší cenu. Tady se totiž razantně zvyšuje riziko, že kupujete ve šperku kámen nekvalitní nebo dokonce falešný. Mimo opracování a množství kamenů je tady určující jejich velikost. Od zrnka českého granátu, přes vltavíny až k diamantům, je pochopitelně větší velikost, také vyšší cenou. Nevěřte tak na zázračně levné dámské šperky a zároveň kvalitní kousky v jedné osobě.

Opravdu raritní kameny mívají certifikát pravosti

Většinou to platí především při koupi diamantů, které spadají do sorty kvalitních přírodních kousků. U nich totiž najdete ke každému jedinému šperku zároveň licencovaný certifikát pravosti. V něm se uvádí detailní informace o kameni, který máte ve svém šperku.

Mohou tady být například informace o nalezišti, datum nálezu originálního kamenu, a mimo jiné také jeho originální váha. S těmito informacemi se uvádí také detaily vedoucí k jeho opracování, od finální váhy, přes použitý brus, až po iniciále profesionála, který se o šperk stará.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top