Domov

Jak rychlý může být prodej nemovitosti? Záleží na tom, kde ji prodáváte

unsplash.com

Prodeje nemovitostí jsou věcí, která nikdy nelze generalizovat. A to v žádné úrovni od samotné ceny nemovitostí, přes jejich odhady, nebo rychlost zpracování prodeje. Právě rychlost prodeje je přitom velice často tím, co lidé řeší nejvíce. Spousta osob, které musí prodat nemovitost konec konců potřebují peníze co nejrychleji.

Rychlost ale v tomto případě nezávisí jenom na atraktivnosti nabídky, ale pochopitelně i na společnosti, kde prodáváte. Jaký je rozdíl mezi přímým výkupem a realitními kanceláři?

Výkupy nemovitostí rychle a výhodně

Většina společností, která se zabývá přímo výkupem nemovitostí, se těší velkému zájmu klientů hlavně díky celé řadě podstatných výhod. Mezi ty nejpodstatnější patří právě rychlost a výhodnost. Nikdo po vás totiž standardně za výkup nemovitostí nebude požadovat poplatky za zprostředkování, odhadce a mnohé další.

Navíc je důležité říct, že výkupy nemovitostí jsou většinou realizovány přímou cestou. Buď firma, nebo její klienti, odkupují nemovitosti přímo, díky čemuž není potřeba ztrácet čas v ohledu hledání klienta a následného financování nemovitosti.

Realitní kanceláře a jejich výhody

U realitních kanceláří máte největší výhodu v tom, že můžete očekávat o něco větší pohodlí při zpracování prodeje. Víceméně nikdo se vás nebude na nic ptát, jenom necháte nafotit nemovitosti a budete čekat na nabídky od klientů. Jenže problémem je tady to, že za všechny služby pochopitelně realitní kanceláře chtějí poplatky a takzvané provize pro makléře. Nutně tak budete snižovat cenu nemovitosti o částky, které padnou za realizaci samého prodeje. Navíc i prodej jako takový se mnohdy protáhne na týdny a měsíce, protože drtivá většina klientů nejdříve musí zařídit financování nemovitosti. To většinou znamená další zdržování a průtahy v prodeji.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top