Zdravi a sport

Jak si připravit ideální podmínky pro velice kvalitní spánek?

pixabay.com

Spánek je jednou z věcí, která dělá starost velkému procentu lidí. Nadměrné a pozdní užívání chytrých technologií, stres a špatná životospráva, jsou důvodem, proč spousta lidí má téměř nevyřešitelné problémy se svým spánkovým režimem. Často najdete články, které se věnují důvodům proč tomu tak je. My se ale podíváme na způsob, jak se tomu vyhnout.

Větrejte místnost vždycky před spánkem

Ať už je léto, nebo zima, vždycky trošku vyvětrejte místnost. Důvodem je fakt, že v místnosti, kde pobýváme delší dobu, si zvykneme na vydýchaný a špatný vzduch. Toho si tak nevšímáme během bdělosti, naše tělo jej ale vnímá negativně v moment, kdy se pokouší poctivě usnout. Proto vždycky alespoň na chvíli vyvětrejte.

Pravidelně obměňujte matrace a ložní prádlo

Dalším problémem jsou staré peřiny, polštáře a matrace. Pravidelně, u matrací v horizontu let, byste měli koupit nové matrace. Ty se nejen že proleží, ale také se do nich dostanou roztočí a nečistoty, kterých se časem budete jenom velice obtížně zbavovat. Jednou z nejlepších možností je určitě koupě některé české matrace. Dostupnost i cena je tady naprosto bezkonkurenční.

Používejte filtry modrého světla před spaním

Modré světlo je generováno všemi zobrazovacími zařízeními. Není pravda, že by likvidovalo spánkový hormon, ale rozhodně blokuje jeho včasné vylučování. To v překladu jednoduše znamená, že člověk s tímto problémem nebude schopen usnout krátce poté, co zalehne k odpočinku. Proto raději používejte filtry, které umožní minimalizaci produkovaného světla před spánkem.

Dejte si před spánkem odpočinek od povinností

V lidské psychice jsou dva vyvažovací mechanismy. Jeden nás nutí být bdělí a soustředění, ten druhý nás naopak uklidňuje. Ten uklidňující pochopitelně nastupuje v moment usínání. Proto se naučte již krátce před ulehnutím vypnout od povinností, aby uklidňující mechanismus přebral kontrolu.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top