Docházející voda v letních měsících je v posledních letech opravdu velice známým tématem. Především pro majitele větších nemovitostí nebo zahrad může být takový nedostatek nepříjemný. Z nebe toho v létě moc nespadne a užívat pitnou vodu je velice prodělečné.
Jedinou možností je tak získání dostatečných zásob vody pro užitek na pozemku. Jaké jsou přitom možnosti, si napíšeme v rámci dnešního článku.
Pořízení retenčních nádrží vyřeší problém
Už sami o sobě jsou retenční nádrže řešením, které je velice dostupné a zároveň je i dlouhodobě efektivní. Retenční nádrže na dešťovou vodu jsou jednoduše umístěny na pozemku v podzemí. Mají přitom kapacitu i v tisících litrů vody, která se dostává do samotné nádrže soustavou potrubí a vstupních těles.
Retenční nádrže jsou výbornou variantou už například proto, že jsou v podzemním prostoru. V porovnání s velkými pozemními nádržemi tak rozhodně neubírají žádný prostor, a dokonce ani neruší, jakkoliv design zahrady. Jediným viditelným komponentem je víceméně jenom hlavní poklop.
Vlastní studny už nejsou vzácností
Pokud byste chtěli sáhnout po mnohem dražším řešení, tak je tady možnost vlastní studny. Hloubení studny už není jednoduchá operace, a proto se připravte na to, že po vás bude daná obec požadovat stavební povolení. Větším problémem je ale cena, protože její hloubení a geologické průzkumy nejsou zrovna levnou záležitostí. Pravdou ale je, že můžete získat zdroj dlouhodobě nezávislý na tom, co v daném měsíci naprší. Vedle toho ale nesmíme zapomínat na nevýhodu v tom, že se během opravdu suchých let dočasně ztrácí i podzemní vody. Může se tak stát, že vzácně najdete dno vaší vlastní studny suché. Poté nezbývá nic jiného, než počkat na další deště a postupné vlhčení, které obnoví hladinu spodních vod.
