Domov

Jak vybrat elektronický mlýnek na kávu

káva
pixabay.com

Pokud milujete chuť a vůni čerstvě namleté kávy, kterou si s nadšením dopřejete i několikrát během dne, pak se doma určitě neobejdete bez mlýnku na kávu. Ten představuje šikovného pomocníka, který se hodí každému, kdo dokáže ocenit kvalitu správně pomleté kávy. Určitě se shodneme na tom, že čerstvě namleté kafe chutná mnohonásobně lépe, nežli to kupované, které je balené a kdo ví, jak dlouho už káva v daném balení leží. Jak a podle čeho tedy mlýnek na kávu vybrat?

Pohodlně a bez námahy

V současné době si můžete vybírat, jestli zvolíte mlýnek ruční nebo elektronický. My se přikláníme k té druhé variantě, tedy elektronickému mlýnku na kávu, se kterým odpadá nutnost vynaložit fyzickou námahu a vy si tak chuť lahodné kávy můžete užít i bez toho, abyste předtím museli zápasit při mletí kávových zrnek. Dnes se tedy zaměříme na to, jak vybrat elektronický mlýnek na kávu.

Další důvody, proč si vybrat elektronický mlýnek

Pokud potřebujete ještě další důvody, které by vás přesvědčily o tom, že je elektronický mlýnek na kávu ideální volba, tady je máte. Zaprvé nemusíte točit kličkou a kávu si mlít manuálně, což je podle nás obrovská výhoda. Dalším plusem je získání čerstvě namletého kafe ve velmi krátkém čase, což oceníte třeba ráno, když si budete chtít dát kafe ještě před tím, než půjdete do práce. Další výhoda je skutečnost, že u těchto mlýnků nemusíte pracně odhadovat množství, protože si jej můžete lehce nastavit.

Podle čeho vybírat

Ať už budete vybírat v kamenném obchodě, nebo navštívíte nějaké online elektro, v první řadě byste se měli zaměřit na mlecí mechanismus. Ten může mít mnoho podob, nejčastější jsou buď ocelové nože, nebo mlecí kameny. Nevýhodou ocelových nožů je skutečnost, že se při mletí zahřívají a kávu tak přepalují, což není úplně žádoucí. Oproti tomu mlecí kameny kávu nepřepalují a kávu vždy namelou rovnoměrně, takže za nás jasně vítězí mlecí kameny. Dalším faktorem je možnost nastavení rychlosti mletí, která se stroj od stroje liší stejně jako velikost násypky. V neposlední řadě věnujte pozornost estetickému provedení, které rovněž hraje důležitou roli.

 

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top