Volný čas

Jak vybrat kávovar

zdroj: pixabay.com

Pořizujete si první kávovar a nevíte, jaký vybrat? V jakém cenovém rozpětí lze kávovar pořídit a co vše by měl umět? V článku se na to podíváme.

Jaký je váš přístup ke kávě?

Chcete mít kávu co nejrychleji hotovou s minimem práce a obsluhou kávovaru, nebo naopak dáváte přednost možnosti co nejlépe si vlastní kávu vyladit podle svých představ? Podle tohoto základního dělení si ujasníte, jestli budete chtít primárně kávovar pákový nebo automatický.

Právě pákový kávovar vám dává více možností, jak si kávu připravit. Pokud si chcete užít různé chutě kávy a nevyberete zrovna levné elektro, ale sáhnete po dražším stroji, jste reálně schopni připravit si chuťově mnohem lepší kávu, než jaká je nabízena v mnoha kavárnách u nás v česku.

Pokud vám jde spíše o rychlou přípravu kávy při ranním shonu a pohodlí snadné obsluhy, automatický kávovar pro vás bude tím pravým. Nemusíte se prakticky o nic starat, stačí jednou za čas kávu dosypat, pravidelně vypláchnout lógr a dolít vodu. Každodenní obsluha se pak omezí na navolení intenzity a množství kávy na displeji. Kávovar potřebuje pouze jednou za čas pravidelnou údržbu. Ani to však není dnes nijak složité. Nejen, že vás sám upozorní, že potřebuje vyčistit, ale také vás krok za krokem údržbou provede a sám vás bude navigovat.

Vybíráte kávovar na doma nebo do kanceláře?

V práci hraje hlavní roli čas. Proto pokud nechcete trávit značnou část pracovní doby u kávovaru nebo mít přesčasy navíc kvůli jeho čištění, volte rozhodně automat. Pokud jste jediní, kdo si kávu vaří pravidelně, celá údržba by byla jen na vás. Naopak pokud by si během dne chtěli všichni vaši kolegové uvařit několikrát kávu a do toho by se přimíchaly dvě porady, bude u kávovaru věčně stát fronta.

V neposlední řadě je důležitý i váš rozpočet.

Pokud vám jde spíše o to dostat do sebe dvakrát denně potřebnou dávku kofeinu a nijak si nepotrpíte na kvalitní chuť a nerozeznáte od sebe dvě různé značky, budou vám dva tři tisíce na kávovar bohatě stačit. Nepočítejte však se správným nastavením extrakce. Pokud jste kávový fajnšmekr a potrpíte si na dobrou kávu několikrát denně, budete potřebovat na pořízení kvalitního kávovaru deset tisíc a víc. Z takového stroje bude káva chutnat nesrovnatelně lépe a kávovar vám dovolí nastavit si jemné mletí kávy pro tu správnou extrakci.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top