Volný čas

Jak vyčistit dioptrické brýle?

zdroj: pixabay.com


Nosíte dioptrické brýle? Pokud jste do jejich pořízení investovali více peněz, pak určitě chcete, aby byly co možná nejdéle krásné a nepoškozené. Nemluvě o tom, že kvalitní brýle nejsou nejlevnější záležitostí. V dnešním článku vám poradíme, jak dioptrické brýle čistit, abyste je nepoškodili a neznehodnotili.

Brýle se nečistí kapesníkem!

Už jste někdy brýlová skla čistili třeba papírovým kapesníkem? Možná se vám to zdálo jako rozumné řešení, protože čím můžete uškodit čistým papírovým kapesníčkem, že? Na druhou stranu ale pozor – kapesníkem, cípem trička nebo ručníkem se brýlová skla rozhodně nečistí, protože na sebe nabírají mikročástečky prachu a při čištění mohou způsobit drobné oděrky, které sice nemusí být na první pohled vidět, ale brýle by vám za ně rozhodně nepoděkovaly.

Čím tedy čistit skla?

Na brýlová skla je úplně nejlepší používat utěrku z mikrovlákna, která je velmi jemná, šetrná a na rozdíl od výše zmíněného kapesníku nebo rukávu od trička na ní neulpívají prachové částečky, což znamená, že při čištění brýlová skla mechanicky nepoškozuje.

Na čištění poslouží jarová voda

Pakliže chcete brýle udržovat čisté, pak vám k tomu skvěle poslouží jarová voda. Do té stačí brýle ponořit, nechat je ve vodě cca 5 minut a poté je jemně vysušit jemnou a suchou mikroutěrkou. Dioptrické brýle je také možné prát v ruce bez aviváže.

A co nečistoty mezi brýlovými čočkami a obrubou?

Můžete své brýle svědomitě čistit pravidelně, stejně se ale nevyhnete tomu, že se nečistoty usadí i v takových místech, kde je sami nevyčistíte – na mysli máme především místa mezi brýlovými čočkami a obrubou. Výborným pomocníkem jsou ultrazvukové čističky, které se dostanou i do tzv. slepých míst, kam se člověk nemá šanci dostat.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top