Krása

Jak zrychlit Váš metabolismus?

www.pixabay.com

Jsou mezi námi šťastlivci, kteří mají velmi rychlý metabolismus. To znamená, že jejich těla jsou super efektivní při spalování kalorií a zbavují se tak rychleji tuku. Mít rychlý nebo pomalý metabolismus je něco, co může být genetické. Ačkoli pro ty, kteří nejsou obdařeni rychlým metabolismem, máme pár rad, které váš metabolismus nakopnou.

Jeste zeleninu

Zelenina funguje jako takový „kartáček“ na naše střeva. Díky ní lépe trávíme a dostáváme do těla plno potřebných vitamínů. Je až obdivuhodné, jak nám to příroda ulehčila. Je takové pravidlo, že každý druh zeleniny má právě proto takovou barvu, abychom poznali, na co je v našem těle určená.

Snídejte

Snídaně za základ dne. Od snídaně se odvíjí celý náš den. Měli bychom snídat kvalitně a brát v potaz, jak velkou aktivitu budeme během dne vykonávat. Vhodné je snídat cereálie s mlékem či bílým jogurtem, ovoce, ale klidně i palačinky, puding či lívance. Někdo má zase rád snídani na slano, což by mu přišla k chuti míchaná vajíčka, toasty, obložené pečivo či párky?

Dostatečně pijte

Dostatek pitného režimu je velmi důležitý. Člověk je tvořen ze 70% vody, proto je pro něho voda tolik důležitá. Voda má pozitivní vliv např. na naši pleť a vlasy. Dále, pokud dostatečně pijeme, nebolí nás hlava, netrpíme zácpou a nepřejídáme se. Hlad je totiž kolikrát „Převlečená žízeň“. Denně bychom měli vypít min. 2l čisté vody, a to samozřejmě bez bublinek a neslazenou.

Kardio

Zkuste kardio cvičení. Jedná se o krátké a intenzivní cvičení s malým nebo žádným odpočinkem a takto udržíte svou tepovou frekvenci. Nejlepší na tomto tréninku je, že spalujete kalorie při tréninku ale i po něm.

Pravidelnost

Největším omylem, čeho se lidé dopouštějí jsou bezvýsledné diety, kdy hladoví a mají strach cokoli pozřít. Tělo funguje právě naopak. Jezte pravidelně po 3h po malých porcích. Držte se heslem: projíst se do štíhlosti!

Poslední  a nejdůležitější věcí, je kvalitní spánek. Je pro naše zdraví  velmi důležitý, a to nejen proto, že kvalitní spánek ovlivňuje naši náladu a produktivitu dalšího dne, ale také ovlivňuje náš metabolismus. Studie ukazují, že lidem, kteří špatně spí, se regulují jejich hladiny cukru v krvi. To může vést k pocitu hladu a chuti na potraviny se zbytečnými sacharidy.

Vložit komentář

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top