Krása

Proč je pitný režim tolik důležitý?

www.pixabay.com

Dostatek pitného režimu je velmi důležitý. Člověk je tvořen ze 70% vody, proto je pro něho voda tolik důležitá. Voda má pozitivní vliv např. na naši pleť a vlasy. Dále, pokud dostatečně pijeme, nebolí nás hlava, netrpíme zácpou a nepřejídáme se. Hlad je totiž kolikrát „Převlečená žízeň“. Denně bychom měli vypít min. 2l čisté vody, a to samozřejmě bez bublinek a neslazenou.

Sladké nápoje na sebe vážou cukry v těle,které se nám vyplavují ven z těla a proto pak máme chutě na sladké a honí nás mlsná. Je dokázáno, že dostatečné pití vody odplavuje z těla usazené toxiny, které za roky usazování v těle mohou mít až 2kg.

Zkuste z rána na rozpohybování svého organismu vypít nalačno dvě velké sklenice vlažné vody. Velmi pozitivní účinek má pro naše tělo spojení čisté vody s citrónem nebo meduňkový či zelený čaj.

water-1487304_1280

Prvním příznakem nedostatku tekutin bývá žízeň. Ta už je však varovným signálem, protože se objevuje až v okamžiku, kdy tělo ztratilo 1–2 % tekutin. To znamená, že je nutné pít, aby k pocitu žízně vůbec nedošlo.

Za běžných podmínek lze denní potřebu tekutin vypočítat tímto jednoduchým způsobem: 0,5 litru na každých 15 kilogramů hmotnosti. To znamená, že pokud vážíte 70 kg, vypočítáte svou průměrnou denní potřebu tekutin takto:
70 : 15 = 4,7 ➪ 4,7 × 0,5 = 2,3 litru.

To je však průměrná potřeba tekutin. V mnoha situacích je potřeba pít ještě více.

Potřeba tekutin závisí na:

  • tělesné hmotnosti
  • věku a pohlaví
  • složení a množství stravy (obsah soli, vody, bílkovin, kalorií)
  • tělesné aktivitě
  • teplotě a vlhkosti prostředí
  • oblečení
  • teplotě těla
  • aktuálním zdravotním stavu
Vložit komentář

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top