Domov

Jaká stínící technika bude nejlepší pro vaše okna?

zdroj: pixabay.com


Stínící technika je pojem, který se v poslední době skloňuje stále častěji. Čím dál více lidí si totiž uvědomuje, že představuje nejen praktický, ale i estetický prvek domácnosti. Možná i vy o jejím pořízení uvažujete, ale nejste si jistí, který typ bude zrovna pro vaši domácnost tou nejlepší volbou.

Podle čeho vybírat stínící techniku?

V první řadě je potřeba si ujasnit, jestli máte zájem o vnitřní nebo venkovní typ stínící techniky. Vnitřní typ se logicky instaluje uvnitř, venkovní pak zase venku. Vnitřní stínící technika nabízí daleko více možností pro výběr, ta venkovní ale kromě stínění a soukromí nabízí i tlumení okolního hluku, zateplení nebo prodloužení životnosti oken.

Klasika nebo něco modernějšího?

Pod pojmem stínící technika si mnoho lidí představuje klasické žaluzie. Ty totiž patří k nejznámějším typům stínící techniky a neznal by je opravdu jen málokdo. Nutno ale dodat, že žaluzie, jak jsme je znali a vídávali v domácnostech před několika lety, jsou již v tuto chvíli pasé a na jejich místo přichází modernější varianty. Zde musíme zmínit především plisé žaluzie, které tvoří jak praktický, tak estetický prvek domácnosti a i vašemu interiéru jistě budou slušet.

A co třeba rolety?

Pokud i vy patříte k lidem, kteří zastávali názor, že roletám odzvonilo, pak věřte, že jste na omylu. Roletám v dřívější podobě, která upřímně nestála za nic, možná skutečně odzvonilo, ale na jejich místo přišly moderní rolety, které se těší velké oblibě. Zde můžeme zmínit vnitřní rolety, jež mohou mít mnoho podob, barev i motivů. Velkým hitem jsou screenové rolety, které se velmi rychle stanou ozdobou a chcete-li třešničkou vašeho bydlení. Zapomenout nesmíme ani na japonské stěny, které se hodí pro stínění velkých skleněných ploch, jakými jsou třeba francouzská okna.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top