Rozhodli jste se, že pronajmete nemovitost, kterou máte ve svém vlastnictví? Možná vás k tomuto rozhodnutí vedla vidina pravidelného příjmu z nájmu, který každý měsíc tzv. poteče do vaší kapsy. Získat pasivní příjem je sice fajn, na druhou stranu je ale potřeba si uvědomit, že pronájem nemovitosti s sebou přináší i určité starosti a povinnosti, které budete muset řešit. Jste si opravdu jistí, že se vám do toho chce jít?
Pasivní příjem je lákavá vidina
Komu by se nelíbila představa, že získá pasivní příjem a každý měsíc tak o určitou částku obohatí svůj finanční rozpočet? Je pravda, že po takové příležitosti by nesáhl jen málokdo, není se proto čemu divit, jestli i vás tahle představa láká.
Myslíte i na starosti?
Uvědomte si ale, že pronájem nemovitosti není jen o získání pravidelného pasivního příjmu. S pronájmem se totiž pojí i starosti o danou nemovitost, kdy se budete muset starat o případné opravy, budete muset být v kontaktu s nájemci a je toho ještě hodně, co je potřeba udělat, když na to přijde. Opravdu si jistě jisti, že budete mít čas tohle všechno řešit? Že budete mít kapacity na to, abyste řešili to či ono, abyste v případě, kdy bude nemovitost prázdná, hledali nové nájemníky, prováděli prohlídky, řešili smlouvy?
Řešení se nabízí: správa bytů a domů
Řešením, které kloubí získání pasivního příjmu a nulové starosti, je správa bytů a domů, což je služba poskytována realitní kanceláří. Ta se o všechno postará za vás. V praxi to funguje tak, že svou nemovitost svěříte do rukou realitky a ta za vás najde nájemce, vyřídí s nimi všechny potřebné dokumenty a papírování, postará se o pravidelné kontroly a revize, zajistí zkrátka všechno, o co byste se jinak museli starat vy.
