Zdravi a sport

Jaké aspekty nejvíce ovlivňují kvalitu našeho spánku?

unsplash.com

Ačkoliv se nám to nemusí zdát, tak je lidský spánek poměrně dost složitým mechanismem, který může být celou řadou věcí nepříjemně narušený. V některých případech se tak může stávat, že máme problémy s kvalitou a délkou spánku, aniž bychom přitom znali příčiny.

Příčiny přitom mohou být ve spoustě věcí od procesů v našem těle, přes naše prostředí až po stlaní nebo kvalitu matrací a ložního prádla. Mezi všemi těmito možnostmi je ale několik, kde je pravděpodobnost opravdu největší.

Nekvalitní matrace jsou nejčastější důvod

Matrace je pro kvalitu spánku bez jakéhokoliv přehánění doslova extrémně důležitá. Důvodem je především ten fakt, že jenom kvalitní matrace umožňující nám setrvat ve stabilní a příjemné odpočinkové poloze, nám umožní dostatek odpočinku svalům a nervové soustavě. Lidé na matracích mnohdy šetří, ačkoliv i levné matrace od značkových výrobců rozhodně dokáží dostát vysoké kvalitě.

Velké teplot v místnostech

Především v zimě se lidé snaží ze strachu z nachlazení přetápět v ložnici. To je ale velká chyba, protože je pro uklidňující procesy v těle mnohem výhodnějších chladnější prostředí. Bez nadsázky se tak dá říct, že větší zima nás více unavuje. Ideální teplotou pro usínání a spánek je přitom něco kolem 18°C.

Příliš mnoho světla v místnosti

Ve městech a jejich okolí už je dlouhodobě považovaný světelný smog za poměrně dost velký problém. Dnes už je opravdu extrémně obtížné spát v takovém prostředí, kde se nám daří usínat v naprosté tmě. Přitom naprostá tma je tím jediným prostředím, které je pro spánek špatně. Některé druhy světla totiž mohou blokovat produkci hormonů, které jsou zodpovědné za usínání a kvalitu spánku. Především proto je doporučeno na elektronice k večeru používat aktivní filtry modrého světla.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top