Práce a vzdělání

Jaké existují ochranné pracovní pomůcky

ochranné pracovní pomůcky
pixabay.com

Pojem ochranné pracovní pomůcky je poměrně obsáhlý a jen málokdo ví, co si pod ním vlastně může představit. Možná ani vy netušíte, co všechno pod něj spadá a jaké vůbec existují ochranné pomůcky, které můžeme nosit nejen v zaměstnání, kde je to dáno zákonem, ale i při pracích, které vykonáváme doma nebo na zahrádce. Proto si v dnešním článku představíme nejčastější ochranné pracovní pomůcky, abyste si mohli udělat alespoň základní představu.

·         Rukavice

Jako první zmíníme rukavice, které jsou dle našeho názoru asi nejvyužívanější ochrannou pracovní pomůckou vůbec. Rukavic existuje nespočet druhů, všichni určitě známe rukavice jednorázové, rukavice protipořezové nebo rukavice textilní. Dále jsou tu rukavice kožené, antivibrační, mrazuvzdorné nebo naopak odolné vůči horku.

·         Helmy

Další hojně využívanou ochrannou pracovní pomůckou jsou bezesporu helmy, které se využívají v mnoha zaměstnáních a spolehnout se na ně můžete i v případě, kdy se například pustíte do stavby rodinného domu na vlastní pěst. Nošení helmy určitě není radno podceňovat, protože má za úkol chránit hlavu, která je nejdůležitější součástí našeho těla a zároveň patří k nejnáchylnějším místům.

·         Boty

Mezi ochranné pomůcky určitě můžeme zařadit i boty. Nejedná se o klasickou obuv, kterou byste nosili běžný den, ale o speciální boty, které jsou vyrobené z pevných materiálů a často mají kovovou špičku. Ta má za úkol ochránit prsty před pádem těžkého předmětu, což je velmi častý pracovní úraz, který může skončit mnohem hůře, nežli jen naraženým palcem. Pracovní boty jsou různého druhu, existují boty kotníčkové i vysoké, pracovní holinky i sandály, rozhodně je z čeho vybírat.

·         Roušky

V neposlední řadě musíme zmínit i roušky, které se používají všude tam, kde je prašné prostředí. Roušky chrání dýchací cesty před zanesením i těmi nejjemnějšími částečkami prachu a nečistot, které kolují ve vzduchu a které je velmi snadné vdechnout.

 

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top