Práce a vzdělání

Umíte vybrat správný toner? My vám poradíme

toner
pixabay.com

Máte tiskárnu, která doslova z čista jasna přestala tisknout? Nemusí být rozbitá. Mohlo dojít jenom k tomu, že v ní došel toner. Tedy její náplň. Tu stačí vyměnit za novou a je vše v pořádku. A jak vybrat ten pravý? Od toho je tu náš návod, se kterým to zvládne každý.

Důležité je znát typ náplně

To nejdůležitější, co budete potřebovat znát, je typ daná náplně. Buď se můžete podívat přímo na tu prázdnou, nebo je možné jít oklikou a zjistit typ tiskárny, přes který se následně dostanete ke konkrétnímu typu náplně. Samozřejmě se dané označení odvíjí i od firmy, od které máte tiskárnu. Tonery Canon tak mohou mít jiné označení, než náplně jiných značek. Když se podíváme na další tři velmi známé, jsou to určitě tyto:

  • HP
  • Epson
  • Brother

Nezapomínejte na barvu a kapacitu

Co by také mělo hrát důležitou roli, to je nákup správného barevného odstínu. To, který došel, vám obvykle řekne sama tiskárna buď na displeji, nebo prostřednictvím počítače. Pokud jde o kapacitu, tak ta je udávána počtem standardizovaných stránek, které bude možné bez problémů vytisknout. Čím více jich bude, tím více daná tiskárna vydrží.

Nakupujte levně

To, kolik daná náplň stojí, výrazně ovlivní i vaše náklady spojené s tiskem. Proto zcela určitě nemusíme připomínat, že vaším cílem by mělo být nakupovat levné tonery. To už není zase až tak nic složitého. Jakmile máte jasno v tom, jaký konkrétní typ potřebujete, je porovnání cen celkem hračkou. Tam, kde se náplň prodává nejlevněji, tam ji také kupte.

Originální, nebo alternativní?

I s tímto označením se jistě setkáte. Ukazuje hlavně na to, že je rozdíl v tom, kdo je výrobcem. Buď to může být firma stojící za vaší tiskárnou, nebo to může být jiná společnost. Rozdíl je zde hlavně ve výsledné ceně, jelikož kvalita tisku a kompatibilita bývá bezproblémová. Fungovat a dobře tisknout budou obě možnosti.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top