Krása

Jaké jsou metody čištění šperků? My je známe!

Zdroj: unsplash.com

 

Jen málokdo by dokázal odolat třpytivému šperku – především pak o ženách je známo, že pro nejrůznější doplňky a ozdoby mají slabost. Zatímco některé kousky vydrží krásné několik let, u jiných už po pár týdnech či měsíců zpozorujeme zašednutí nebo jiné znečištění. Utratíme-li za daný šperk vysokou částku, pak se není čemu divit, že neseme s nelibostí, když vypadají zašle a staře. V takovém případě začneme přemýšlet nad tím, jak šperky vyčistit a znovu jim navrátit jejich ztracenou krásu.

Šperky se dají vyčistit mnoha způsoby

Když se řekne čištění šperků, každého z nás určitě napadne nějaká metoda, která slibuje rychlý a viditelný účinek. Pravda je taková, že způsobů, kterými lze šperky vyčistit, je celá řada, takže si stačí jen vybrat. Některé triky jsou jednoduché a rychlé, jiné si vyžadují trochu času. Pojďme si společně říci, jaké metody se k čištění šperků používají.

Přes noc namočit do coca-coly

Někdo radí namočit šperky přes noc do skleničky s coca-colou. Coca-cola je velice oblíbený a hodně sladký nápoj, pokud byste se ale podívali na jeho složení, už byste z něho možná tak nadšení nebyli. Šperky po pobytu v coca-cole skutečně pustí znečištění, můžete je po vyjmutí lehce vydrbat.

Pomoc čističky

Kdo chce mít čištění šperků úplně bez práce, může vsadit na ultrazvukové čističky. Speciální zařízení fungují na bázi drobných perliček vody, které z čištěných šperků snadno a poměrně rychle odstraní nános špíny. Pozeptejte se v některém zlatnictví, jestli tuhle službu nenabízí.

Vydrbat obyčejnou sodou

Soda je všestranný pomocník, kterého máme doma snad všichni. Naše babičky věřily tomu, že s pomocí sody zanesené a zašlé šperky vyčistí. Jen si dejte pozor, abyste sodou, která je poměrně hrubá, čištěné šperky zbytečně nepoškrábali a nesnížili tak jejich hodnotu. To by byla škoda.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top