Nezařazené

Jaké jsou prognózy vývoje ceny paliv v příštích týdnech a měsících?

pixabay.com

Zdá se, jako by se svět se svojí ekonomikou ocitnul na nekonečné horské dráze. Sotva pomalu odchází další vlna koronaviru, tak se ukazují nové hrozby. Tentokrát je nepříjemností fakt, že se může hrozba na východě Evropy přímo odrazit na cenách paliv.

Dostupnost a cena paliv se z mnoha ohledů stala v posledních měsících opravdu masivně probíraným tématem. A to se bohužel nebude měnit ani v následujících měsících, kdy se může kompletní situace kolem paliv otáčet víceméně opravdu ze dne na den. Prognózy tu ale přeci jen jsou.

Rozhodně nehrozí úplná ztráta paliv na trhu

Spousta lidí a firem se bojí toho, že by mohla válka na východě Evropy postihnout natolik dodávky paliv, že by se dokonce staly na trhu nedostatkovým raritním zbožím. To se naštěstí stát nemůže, protože do Evropy už delší dobu plují mnohé ropné výrobky prostřednictvím tankerů a přes africké dopravní cesty. Naše závislost na přísunu z Ruska a okolních zemí tak sice je stále aktuálním tématem, ale není to samozřejmě závislost „na život a na smrt“.

Firmám se rozhodně vyplatí vybudovat zásoby

Rozhodně by ale společnosti měli koukat hodně dopředu. To, že by měl být dostatek paliv pro soukromé užití neznamená, že jich bude dostatek také ne všeobecném obchodním trhu. Opravdu rozumnou investicí tak jsou nádrže na naftu a adblue, díky nimž budete moci schraňovat zásoby paliv do svých vozů přímo na sídlech společnosti.

Cenové rozdíly se totiž mohou odrazit i na procentuálních výdělcích, přičemž u společností účtujících statisíce kilometrů měsíčně, může být i korunový rozdíl opravdu razantní. Všem těmto rizikům navíc čelíme v době, kdy hrozí reálné zdražení paliv až na čtyřicet korun, což by znamenalo cestu téměř o pět korun vyšší, než je doposud. Prognózy se ale v tomto ohledu mohou měnit ze dne na den.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top