Zdravi a sport

Přemýšlíte nad novou matrací a nevíte jakou vybrat? Dáme vám pár tipů do začátku

Výběr nové matrace je jednou z věcí, které se rozhodně nevyplatí unáhlit. Pokud totiž vybíráte opravdu kvalitní matrace, tak zjistíte, že je každá v určitém smyslu rozdílná od zbytku. Proto tak cena nemusí být nutně ukazatelem toho, zdali je pro vás konkrétní kousek ideální.

Většinou musíme během výběru počítat s potřebami, které máme. Dvojnásob pak, pokud máme dokonce některé potřeby speciálního charakteru. A v neposlední řadě, rozhodne také naše postava.

Jakou velikost matrace zvolit?

Prakticky máte jenom dvě možnosti. První možností je, že už máte postelový rám, takže máte toto vybírání odlehčené o to, že vám rám definuje rozměry matrací, které můžete používat. Pokud na to ale jdete z druhé strany, tak neděláte špatně.

Někdy je totiž lepší nejdříve přizpůsobit spánku matrace, a pak hledat vhodnou postel a rošty pro jejich použití. V takovém případě je zásadním parametrem délka, která by měla vždy odpovídat vaší výšce, plus drobné rezerva u nohou i hlavy. Šířka je pak silně individuální věc, kterou ovlivňuje mimo jiné i šířka postavy.

Technologie použité matrace

Další oblastí je potom samotná technologie, kterou budete vybírat. Pro lidi, kteří mají specifické potřeby, dokáží profesionální matrace nabídnout velice specifické typy, které pomohou s řešením běžných problémů. Typickým příkladem mohou být matrace z biopěny, zdravotní matrace s ortopedickými vložkami, nebo matrace pro alergiky. Všechny tyto kategorie nabízejí různé druhy podpory pro dané zdravotní potíže.

Pokud pak volíte čistě podle svých pocitů, tak vám můžeme pro vysoké pohodlí doporučit některé z matrací, jako jsou takzvané taštičkové matrace, nebo druhy matrací z chytré pěny. Jedná se o dražší, ale přitom velice efektivní způsob odpočinku.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top