Domov

Kachlová kamna jsou trendy

kachlová kamna
pixabay.com

Krbová kamna zažívají nevídaný boom. Prostorově nenáročný doplněk interiéru, který může vdechnout dané místnosti nový život, a hlavně dostatek tepla. Spojení dvou vlastností, jimž přichází na chuť stále více lidí. Možná na to má vliv i zdražující se elektřina a plyn.

Kapitolou samou o sobě jsou pak kachlová kamna. Ty proměňují moderní výrobky v něco zcela tradičního, klasického a originálního. Pokud si myslíte, že kachle jsou nad vaše cenové možnosti, jste na omylu. Pořizovací náklady se mnohdy rovnají kamnům s moderním vzhledem.

Příjemné sálavé teplo

Výkonná kachlová kamna si pořídíte nejenom pro jejich unikátní a nepřehlédnutelný vzhled, ale především kvůli sálavému teplu. A to ucítíte ještě dlouho poté, co vyhasl oheň. Kachle mají jedinečnou vlastnost akumulovat teplo a následně jej šířit kolem sebe. Tím si zajistíte dostatek tepla.

Vybírat lze nejenom podle výkonu kachlových kamen, ale také v závislosti na tom, zda budete vytápět jednu místnost nebo hned několik najednou. K tomu pak slouží kachlová kamna s výměníkem, jenž hraje zásadní roli. Ohřívaná voda v něm koluje do ústředního topení, kde může dávat teplo celému domu.

Stačí si jen nechat poradit co se týče výkonu. Následně si pohlídáte správný průměr kouřovodu a vše vypočtete z velikosti vytápěného prostoru. Ano, tak málo stačí k nákupu ideálních kamen.

Kachlová kamna v odlišných barevných variantách

Ať už se rozhodnete pro kachlová kamna s výměníkem nebo normální kachlová kamna, vždy máte jedinečnou možnost volby konkrétního designu. Od bílé barvy, přes tu béžovou, modrou, zelenou, až po rudě červenou. Výsledné provedení lze dokonale kombinovat s ostatními interiérovými prvky a dalším vybavením domácnosti.

Podlehněte novodobým trendům a vsaďte na kachlová kamna, která vám přinesou spoustu hřejivého tepla a pohled do plápolajícího ohně.

Novinky

To Top