Nezařazené

Kdy se vyplatí nakoupit palivo do konce roku 2021?

pixabay.com

Pro všechny podniky, které pracují v osobní i nákladní dopravě, je současný stav na trhu s palivy poměrně zajímavým divokým západem. Naprostá většina společností se totiž neustále srovnává s nedostatky paliva, nebo s jeho nepřijatelnými cenami.

Především v případě AdBlue se letošní podzim jedná o dost velký rozdíl. Společnosti, které mají vlastní nádrže na AdBlue a včas pořídili zásoby, neprohloupili. Protože ohromná část firem teď na trhu bojuje s nedostatkem AdBlue, které je ale naprosto nepostradatelné pro kamionovou dopravu. My se ale budeme věnovat ceně nafty a paliv, především pak tomu, jak se bude vyvíjet do konce letošního roku.

Vyplatí se letos ještě udělat zásoby paliv?

Zajímavou otázkou je, jestli letos ještě bude možnost udělat zásoby paliva na začátek příštího roku. Původní prognózy nebyly vůbec dobré, protože se vedle klasických koronavirových trablí dostává do skluzu i většina tankerové dopravy na oceánech, což má dopad v nedostatku ropných látek na trhu.

Přišly ale pozitivní zprávy, které slíbí dočasné zlepšení situace. Cena paliv, by se měla poměrně snížit okolo přelomu prvního a druhého týdne v prosinci. Odhaduje se krátkodobý pokles ceny paliv o až deset procent, což je v množství potřebném pro společnosti, již dost zajímavá úprava.

Vlastní nádrže na naftu jsou výhodou investicí

Právě nevypočitatelnost cen v posledních letech je dost velký důvod, proč spousta společností jde do nákupu vlastní nádrže na naftu přímo na sídlo společnosti. Výhoda neustále přístupného paliva bez potřeby odjíždět z vozového parku je ohromným konkurenčním skokem.

Příkladem mohou být právě ty společnosti, které před krizí s nedostatkem AdBlue dokázali svoje zásoby doplnit. Vyhnout se tak mohou nejen finančním ztrátám, ale i celkovým provozním problémům.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top