Rodina

Koliky jsou u malých dětí problém. Jaká je častá příčina?

miminko
pixabay.com

Narození dítěte je nejenom radost, ale může se jednat také o starost. A to hlavně v souvislosti s tím, když se objeví různé zdravotní problémy. Mezi ty, které jsou nejčastější, se rozhodně řadí i známá dětská kolika. Ta může mít celou řadu různorodých příčin. Pokud bychom se měli podívat na tu nejčastější, pak jde o problém spojený s intolerancí laktózy. Vlivem toho se objevují komplikace, jako:

  • Bolesti bříška
  • Křeče
  • Průjmy

Až 25 procent dětí

Že se jedná o problém, který skutečně není nijak výjimečný, jasně dokazují i statistiky. Ty říkají, že je až 25 procent kojenců, u kterých se dětské koliky objevují. A řada z nich má právě danou příčinu. Proto byste o ní jako matka měla vědět vše, co je s tím spojeno.

Dětský organismus nezvládá trávit laktózu

Tím, jak je ještě nedokonale vyvinutý, dochází k tomu, že si nedokáže tak dobře poradit se vším, co je součástí potravy. Objevuje se takzvaná intolerance laktózy, která je spojena s tím, že ji dítě neumí zpracovat ve svém organismu a na základě toho se objevují dané zdravotní problémy spojené s bolestí a křečemi.

Dá se problém řešit?

Určitě ano. A nemusí být nutně spojený s tím, že by snad muselo docházet ke změně stravování. Když se máme konkrétně podívat na to, jak řešit intoleranci laktózy, je třeba říci, že stačí do jídla přidávat speciální enzym, který nese název laktáza. Jeho unikátem je především to, že dokáže pomůže v rozkladu dané látky a s tím, že ji dětský organismus bez problémů zpracuje.

V budoucnu problémy odezní

Jenom málokdy tato zdravotní komplikace přetrvá až do dospělosti. Jakmile bude dětský trávicí systém dokonale vyvinutý, tak dojde i k tomu, že si tělo snadno poradí i s trávením táto látky. A to znamená možnost daný enzym již do stravy nepřidávat. To, kdy problémy odezní, nelze přesně říci, jelikož je to u každého dítěte značně individuální.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top