Práce a vzdělání

Kvalifikovaní řemeslníci České republice chybí

zdroj: pixabay.com

Situace v ohledu nových řemeslníků se v České republice neustále horší. Staří zkušení řemeslníci odcházejí, do pracovního důchodu anebo nejsou schopni zdaleka pojmout tolik práce, jako u nich bývalo dříve zvykem. Řešení situace je přitom v nedohledu, a tak se snaží soukromé agentury i vládní projekty hledat řemeslné síly v oblastech, kde je zájem o práci v České republice.

Výuční list zkrátka vyšel z módy

Asi tak by se dala jednoduše pojmenovat situace ve které nyní jsme. Výuční list totiž dlouhé roky znamená titul pro „hloupé“ a řemeslníci, kteří by si přáli studovat nejsou. Naopak se výuční obory plní uchazeči, kteří se chtějí během studia věnovat přednostně mimoškolním aktivitám a nemají v samotném oboru žádný budoucí zájem.

Střední odborné školy tak nejenže neprodukují dostatečný počet nových řemeslníků, ale dokonce upadá kvalita odborné nauky na školách a nespočet tradičních učilišť kvůli početní krizi zavírá obory, a dokonce i celé školní pobočky.

Vládní projekty jako Režim Ukrajina nabízí řešení

V situaci, kdy je trh zcela nedostatečně naplněn uchazeči o zaměstnání v řemeslných oborech tak přichází jediná šance. A to shánět nové pracovní síly za hranicemi. Mezi takové projekty patří i vládní Režim Ukrajina, který se snaží o integraci řemeslníků z domovské Ukrajiny do našeho prostředí.

Výjimečností projektu je především fakt, že během integrace procházejí řemeslníci kompletním školením v oblasti praxe na pracovišti i sociálního prostředí v České republice. Firmy žádající o pracovníky tak mohou mít klid v duši s jistotou opravdu kvalitní pracovní síly. Stejně tak jsou přísná měřítka i na straně společností, kterým je žádost o pracovní sílu umožněna. To vše kvůli maximálnímu zabezpečení stabilní pracovní pozice pro zaměstnance.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top