Móda a trendy

Kvalitní módní doplňky – uplatnění kabelek a peněženek

www.pixabay.com

Neodmyslitelnou součástí dámské módy jsou doplňky. Kromě ozdobných prvků se jedná především o úschovné prostředky, jakými jsou kabelky a peněženky. Zatímco v minulosti byly tyto produkty nahlíženy spíše jako funkční, v dnešní době (zřejmě velmi silným působením módního průmyslu)jsou kabelky považovány za jeden z hlavních módních doplňků a jejich nošení i výběr má svá specifická pravidla.

Typy kabelek a peněženek

Kabelky se liší ve třech hlavních aspektech, a to ve velikosti, materiálu a střihu. Velikost a střih definují především účel, k jakému bude kabelka užívána. Velikost kabelky udává frekvenci jejího nošení –  kabelky větších objemů jsou určeny pro běžné pochůzky, jelikož pojmou velké množství věcí, které žena každodenně potřebuje. Menší kabelky jsou využívány na zvláštní příležitosti a jsou navrhovány tak, aby v tomto případě nepřekážely a současně do nich bylo možné vzít to nejnutnější.

Střih kabelky je pak spojen především s jejím celkovým vzhledem a specifikuje módní třídu. U velkých kabelek lze rozeznávat takové střihy jako aktovku, bowlingovou tašku nebo hobo, u menších pak kabelky s popruhem nebo psaníčka. Konečné provedení kabelky je dále určeno typem a způsobem zapínání.

Materiál určuje převážně kvalitu, a tedy také její předpokládanou životnost. Kvalitní dámské kabelky jsou obvykle vyrobeny z pevného, snadno ošetřovatelného materiálu. Velmi kvalitní kabelky bývají z kůže, nižší kvality pak dosahuje její imitace. Speciální kvalitativní řešení mohou mít kabelky látkové – v tomto případě velmi záleží na jejich povrchové úpravě.

Obdobné členění se uplatňuje také pro různé dámské peněženky, jejichž výsledný vzhled závisí převážně na požadovaném objemu předmětů, jež mají uschovat.

Nošení kabelek

Kabelky jsou nošeny účelně a v souladu s módními pravidly. Obecně platí, že velikost kabelky navazuje na danou příležitost (čím důležitější akce, tím menší kabelka). Výběr typu, ale také barevnost jsou určeny jednak volbou oblečení, především však charakterem dalších doplňků. Nejčastěji se kabelky volí tak, aby ladily s obuví.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top