Móda a trendy

Tenisky jako módní obuv

www.pixabay.com

Je trendem moderní doby, že boří módní hranice až do neočekávané míry. Tato skutečnost je zřejmě důsledkem medializace, která umožňuje sledování oblíbených celebrit a mnohem rychlejší rozšiřování módních výstřelků, jež prosakují do běžného šatníku a mění tak styl i zaběhnutá pravidla oblékání. Ta přestávají být obecně dodržována napříč celým spektrem módních skupin.

Jedním z takových jevů je nošení pohodlné sportovní obuvi prakticky kamkoliv včetně společenských událostí vysoké úrovně. Symbolem tohoto efektu se staly tenisky.

Pohodlná obuv na vzestupu

Ještě před pár lety bylo nemyslitelné kombinovat sportovní obuv s příležitostně vyhraněným oblečením vyšší úrovně. Pro většinu společenských událostí a životních situací je přesně vymezen dress kód, který definuje také, jaká obuv by měla být k danému typu oblečení nošena. I přes tento aspekt se v dnešní době je stále častěji pohodlná sportovní obuv nošená například do zaměstnání mnohdy s reprezentativním charakterem.

Tenisky pro každou příležitost

Tenisky se poprvé objevily koncem devatenáctého století a postupně se propracovaly mezi nejčastěji užívaný typ obuvi. V současnosti existuje takové množství jejich druhů, že se staly přijatelnými téměř pro každou příležitost. Kromě standardně nejoblíbenějších sportovních značek lze koupit zajímavé dámské tenisky s různými potisky a motivy, aplikacemi nebo ozdobami, které však nemají vliv na primární funkčnost tohoto typu bot. Lze je nosit dokonce ke společenským šatům, jelikož jsou postupně navrhovány také hybridní modely na vyšším podpatku zachovávající specificky design sportovní obuvi, jež nahrazují typicky dámské lodičky.

Pro ženy menšího vzrůstu, které dorovnávají tento „hendikep“ zpravidla vysokým podpatkem, jsou určeny dámské platformové tenisky ve speciálním provedení a se stejně pohodlným charakterem. Jejich výhodou je velmi měkký dopad a příjemné nošení.

Alespoň jeden pár tenisek má v dnešní době v botníku snad každý, i když třeba jen pro sportovní účely. Jsou vyráběny v nepřeberném množství různých vzorů s ozdobami a lze je považovat za téměř univerzální obuv pro každou příležitost.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top