Zdravi a sport

Levnější a zároveň zdravější způsob, jak kouřit? To jsou elektronické cigarety se svými výhodami!

pixabay.com

Stále se jedná o cigarety, které si budete stále užívat a stále vám budou přinášet pocit uspokojení, na který jste zvyklí. Jenže dokážou to mnohem levněji a především zdravěji, než tomu je u klasických tabákových produktů. To jsou elektronické cigarety a jejich výhody, které si v rámci dnešního článku představíme!

Proč je elektronická cigareta o tolik zdravější?

U klasické cigarety dochází k pálení tabáku žárem. To je standardní proces u kterého mimo cílených složek aerosolu a nikotinu vzniká i celá řada vedlejších produktů pálení. Ty jsou aktivně pročištěny přes filtr cigarety, jenže ani ten nedokáže zcela dokonale vyčistit veškeré látky. Tou nejhorší, která vzniká, je dehet. Špatně se čistí, uchytává se na prstech, zubech, vláknech a především v plicích, kde působí vážné zdravotní potíže.

Dehet a veškeré vedlejší produkty pálení v elektronické cigaretě rozhodně nemáte šanci najít. Elektronická cigareta jako taková pracuje na bázi odpařování vodné emulze pomocí topného tělíska. Emulze obsahuje standardní látky jako jsou aromata, příchutě a také nikotin. To největší riziko pro zdraví zde tedy chybí.

Elektronické cigarety pomáhají krotit závislost

Jednou z vlastností, které se u elektronické cigarety často přehlížejí, je jejich výborná efektivita ve zvládání závislosti na kouření. Na kouření tvoří závislost vysoce návyková látka nikotin, která je obsažená jak ve filtrech klasických cigaret, tak i ve směsích většiny elektronických cigaret.

Existují ale speciální značky směsí, které obsahují řízený poměr nikotinu. Dávají tak kuřákům šanci v průběhu kouření postupně snižovat objem nikotinu v těle. Tím se může kuřák jednoduše zbavit závislosti, aniž by tělo zažilo nepříjemný šok, který je jinak u všech ostatních metod odvykání vždy nevyhnutelný.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top