Zdravi a sport

Přemýšlíte nad tím, proč můžete mít špatný spánek? Možná je to jeden z těchto důvodů!

pexels.com

Spánek je velice křehká věc. Jakmile nejste v prostředí, které není alespoň trošku ideální, tak kvalita spánku rapidně upadá a tím pádem se mohou začít projevovat problémy, které jsou spojeny s nedostatkem nebo špatnou kvalitou spánku. V dnešním článku si představíme nejčastější důvody, které stojí právě za špatnou kvalitou spánku ve většině domácností.

Šetření na spánku a levné matrace se nevyplácí

Spousta lidí dělá zásadní chybu v tom, že váhá do kvalitního spánku investovat finance. Některé matrace a specifické potřeby jsou často drahé, ale většinou jde o finance, které se při dlouhém užívání rozhodně vyplatí a vrátí zpět v pohodlí a dobrém zdraví.

I levné matrace navíc mohou být kvalitní a účinné, pokud je zde ale zásadní podmínka – jsou kvalitně vyrobeny. Rozhodně neočekávejte kvalitní matrace s ortopedickými zónami od žádného výrobce, který svoje produkty cílí na supermarkety. Vyhledávejte matrace a kompletní stlaní pouze u profesionálů, kteří se na tuto tématiku plně soustředí.

Moc světla v ložnici ničí kvalitu spánku

Během spánu se v těle produkují specifické hormony, které zodpovídají za průběh regeneračních procesů v lidském těle. Všechny tyto hormony jsou ale velice citlivé na okolní světlo a ačkoliv ho zrakem nevnímáme, tak světelné vjemy při spánku ovlivňují funkci našeho těla. Snažte se proto v každém případě držet úroveň světla při spánku na minimu.

Čistý a chladnější vzduch pomáhá kvalitnímu spánku

Pokud chcete mít opravdu kvalitní spánek, tak je potřeba pravidelně větrat v místnosti. Čistý vzduch je jednou ze základních potřeb pro nutné uvolnění organismu při usínání. Teplota v místnosti by se měla ideálně pohybovat mezi patnácti až dvaceti stupni celsia. Nižší může u mnohých působit problémy s nachlazením a dýchacími cestami, vyšší potom naopak komplikuje klidný spánek.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top