Domov

Máte k dispozici lukrativní byt a nevíte co s ním? Poradíme vám možná úskalí

unsplash.com

V dnešní době je vlastnictví víceméně jakékoliv nemovitosti drobné bohatství. Neustále se totiž zvyšuje poptávka po celé řadě nemovitostí, s čímž je spojený také enormní nárůst jejich hodnoty. V moment, kdy se vám taková nemovitost dostane do ruky a nechcete ji užívat pro sebe tak máte dvě jasné možnosti.

Jednou je využít nemovitost pro výdělek z pronájmu, zatím co tou druhou je její jednorázové zhodnocení formou prodeje. Každé má ale svoje úskalí. Které tedy zvolíte?

Prodej může být rychlý výdělek, ale….

Prodej nemovitosti je do značné míry jistota velice rychlého výdělku vysoké finanční částky. Zatím co u realitních kanceláří můžete na prodej čekat týdny i měsíce, tak existují firmy, které se starají o výkup nemovitostí nebo výkup podílů. Přitom vám jsou schopni nabídnout tržní hodnotu nemovitosti a velice vstřícné jednání, které je opřené především o velice rychlé řešení.

S takovými společnostmi můžete mít opravdu během dvou dní peníze za svoji nemovitost na účtu a můžete přemýšlet kam je dál investovat. Je ale nutné říct, že dlouhodobě se má cena nemovitostí jen zvyšovat, tak je mnohdy možné, že přímým prodejem nemusíte tak moc využít potenciál nemovitosti.

Pronájmy jsou krásné, ale mají svoje rizika

Vedle toho pronájem je velice příjemný v tom, že vyděláváte peníze, ale přitom vám neustále nemovitost zůstává. Navíc je pravdou, že se nemovitost běžně neničí a nechátrá tak, jako kdyby nebyla obsazená, nevytopená a mnohé další.

Nevýhodou ale je, že při pronájmu vás může potkat celá řada nepříjemných okolností a rizik. I proto tak vznikají specifické služby jako jsou správy nemovitostí, které se starají o snížení těchto rizik pro majitele nemovitosti. Jenže tato rizika tady stále budou a pro mnohé jsou důvodem, proč se raději rozhodnou pro bezstarostný prodej nemovitosti.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top