Zdravi a sport

Máte pocit, že nestačíte s dechem? Odhalte možné příčiny!

Zdroj: pixabay.com

Problémy s dýcháním neboli dušností má stále více lidí. Ačkoli se nejedná o nemoc, dokáže nás tento stav nepříjemně potrápit. Projevuje se rychlým a zároveň těžkým dýcháním, kdy máte pocit, že nestačíte s dechem. Někdy se objeví náhle a nečekaně, jindy může přejít až v chronickou dušnost, která nepříjemně komplikuje život. Máte pocit, že občas nestačíte s dechem? Připadáte si dušní? V tom případě určitě čtěte dál a odhalte s námi možné příčiny!

Jak se problémy s dýcháním projevují?

Nejčastější příznaky tohoto zdravotního problému jsme si představili již o pár řádků výše. Mezi další časté projevy patří bolesti nebo nepříjemně tíživé pocity na hrudníku, nepohodlí či bolest v rukou, bolestí vystřelující do čelisti nebo i pocením a horečkou. Objevit se může i chronický kašel, modré zbarvení rtů, pískavé zvuky při dýchání nebo otok v oblasti kotníků.

Co může za pocity dušnosti?

Určitě vás zajímají příčiny, kvůli kterým problémy s dýcháním vznikají. Pokud máte pocit dušnosti, pak je vcelku logické, že se ptáte, proč tento zdravotní problém vzniká a co za ním stojí. Jednou z příčin mohou být plíce, které mohou procházet zánětem. Těmto stavům příliš neprospívá kouření klasických cigaret, které plíce zanáší dehtem, proto pokud kouříte a víte, že s tímto zlozvykem nedokážete přestat, začněte kouřit zdravě a vsaďte na elektronické cigarety.

Další možné příčiny dušnosti

Mezi další možné příčiny vzniku dušnosti patří plicní embolie, problémy se srdcem či problémy s krevním oběhem. Za problémy ale mohou stát i další strašáci, jako třeba lidmi tolik obávaná rakovina plic, která mimo jiné může vzniknout i jako následek dlouholetého kouření a zanášení plci dehtem a jinými škodlivinami.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top