Komerční sdělení

Máte problémy s bolestí zad? Potom můžete dělat jednu z těchto chyb!

unsplash.com

Boleti zad jsou bohužel v dnešní době poměrně běžným průvodním jevem doby. Naprostá většina lidí může bez výčitek říct, že alespoň jednou již měla problémy se zády, které byly způsobeny něčím, co oni sami nevěděli.

Většinou jde právě o to, že lidé takovými pravidelnými chybami mohou dokonce i vytvořit chronické bolesti. Dnes vám představíme několik nejčastějších důvodů, proč to tak je.

Šetření na kvalitním spánku

Opravdu kvalitní spánek je bezesporu jednou z těch nejdůležitějších záležitostí v našem životě. Pokud nemáme kvalitní spánek, tak časem začneme pozorovat zhoršující se zdraví i psychiku. Vesměs se pak problémy mohou dokonce zvrtnout až k chronickým onemocněním.

Konkrétně s bolestí zad většinou jsou spojeny především matrace. Kvalitní matrace mohou být občas velice drahé, a proto je spousta lidí nezakoupí. Jenže existují i levné matrace od profesionálů, které vás rozhodně dokáží uspokojit co se týče pohodlí a bezpečí během každodenního spánku.

Častá sedavá práce bez protahování

Sedavá práce je jednou z věcí, které mohou opravdu výrazně zhoršit stav zad. A časem se to projeví především bolestmi v oblasti lopatek nebo bederní páteře. Vše funguje tak, že jsou postupně jednotlivé spoje mezi články v páteři přetahovány. Dlouhodobým přetahováním se tak povolují. To ale můžete zastavit tím, že alespoň jednou začas se zvednete od sedavé práce a protáhnete se.

To se sice nechce každému, ale existují tipy, které vás k tomu rozhodně donutí. Asi tím nejčastějším a nejjednodušším tipem je, abyste se vyhnuli nošení jídla a pití přímo k počítači nebo místě kde pracujete. Tím, že nebudete mít všechno po ruce budete donuceni k tomu, abyste se dostali pravidelně do jiné pozice nežli do sedu a protáhli se. Stačí přitom mnohdy postavit se na pár minut, abyste se vyhnuli táhlým bolestem.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top