Zdravi a sport

Máte problémy s častým probouzením v noci? Poradíme vám, jak se jich zbavit!

unsplash.com

Časté probouzení v noci je podměrně dost nepříjemnou záležitostí hlavně z toho důvodu, že dokáže ubírat dlouhodobě kvalitu spánku. Můžeme tak trávit v posteli dostatek času, dokonce také mít velice stabilní spánkový režim, ale nebude to na odpočinek a regeneraci stačit.

Důvodů může být celá řada. Konkrétně časté noční probouzení ale mívá většinou komplikace, které jsou společné pro naprostou většinu lidí. A přesně na tyto komplikace se podíváme právě dnes.

Špatná matrace na prvním místě

Problémem může být hlavně matrace. Pokud je matrace příliš tvrdá, tak působí na tělo agresivně a v rámci toho tak může stimulovat nervy a ničit tak průběh spánku. Pokud je naopak matrace příliš měkká, tak se tělo propadá a svaly si neodpočinou. Ideální technologií jsou matrace ze studené pěny, které se přizpůsobují přesně podle váhy a obrysu postavy. Díky tomu tak dokáží nabídnout ideální poměr opory a zároveň také dostatečného pohodlí.

Příliš špatný vzduch

Tělo reaguje na změny podnebí ve dne i v noci. Pokud například máme tendenci na noc hodně zatápět, tak se můžeme dostat do pohodlí v usínání, ale pak nás tělo bude probouzet, protože není v ideálním prostředí. To stejné například platí i pro momenty, kdy naopak v místnosti není dostatečná cirkulace vzduchu. Všeobecně se udává jako ideální teplota mezi šestnácti a dvaceti stupni. To je ale individuální.

Probouzíte se opocení nebo se zvýšeným tepem?

Pokud se pravidelně probouzíte se silně opoceným límcem nebo dokonce zvýšeným tepem, tak je rozhodně na čase navštívit lékaře. Probouzení ve spánku s těmito příznaky v dlouhodobém měřítku ukazuje na celou řadu naprosto zásadních problémů. Všechny se přitom otáčí kolem srdeční činnosti. Rozhodně se tak nevyplácí takové symptomy přecházet, protože mohou přejít v mnohem horší problémy.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top