Zdravi a sport

Máte problémy s krční páteří? Pak nejspíš děláte jednu z těchto chyb!

pixabay.com

Bolesti krční páteře jsou bohužel velice časté. Většinou vznikají špatnou životosprávou, nebo zlozvyky v držení těla. Především pak v případě, kdy musíte alespoň část dne například nosit závaží na zádech či ramenou.

Často ale můžeme do značné míry zařídit prevenci i řešení těchto častých problémů s bolestí krční páteře. Jde přitom o jednoduché rady a tipy, které vám představíme právě teď.

Nespíte ve špatné pozici?

Spousta lidí má podobné problémy kupříkladu proto, že si moc podkládá hlavu polštářem. Tělo potom automaticky není v dokonalé rovině a při uvolnění svalstva během spánku, se začne přetěžovat krční část obratlů. Stejný nepříjemný efekt mají i nekvalitní matrace, do kterých se propadáte. I levné matrace od kvalitních výrobců ale mají tyto zóny, a zabrání nepříjemnému zaklánění.

Pozor na překlánění hlavy

Především u malých dětí, je tento problém velice častý a pokud si ho rodiče nedokáží všimnout, tak může přerůst v dlouhodobé obtíže v dospělosti. Takzvané předsazování hlavy je běžné například kvůli silným závažím na zádech, což mohou být školní brašny, ale například i kvůli častému hledění do telefonů. Jedinou nápravou je tady uvědomění, nebo upozorňování na tuto chybu, kdykoliv si ji všimnete.

Často mohou za bolesti krku svěšená ramena

Svěšená ramena mohou být dalším, velice častým důvodem problémů s krční páteří. Většinou jde o to, že máte slabé trapézy, což jsou menší svalové partie mezi krkem a rameny. S bolestmi vám pomůže jejich posilování. Pokud zesílíte trapézy, tak tím zákonitě zlepšíte i kvalitu držení těla. Posilování trapéz je velice jednoduché, pomocí takzvaného trapézového zdvihu. Vzhledem k tomu, že jde o malou partii, navíc ani nemusíte navštěvovat fitness, ale dovedete je unavit i běžným domácím závažím.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top