Domov

Máte problémy s nekvalitním spánkem? Poradíme jak ho zlepšit rovnou několika způsoby!

pixabay.com

Máte nekvalitní spánek? Potom rozhodně věřte, že nejste ani zdaleka sami! Nekvalitním spánkem podle všeho trpí ohromné procento obyvatel a spousta z nich s tím nic nedělá. Pokud ale budete kvalitně spát, můžete od sebe očekávat i lepší výsledky a zdraví po celý den. Dnes vám poradíme rovnou několik způsobů, jak zlepšit kvalitu svého spánku.

Mnozí kupují nekvalitní levné matrace

Jedním z nejčastějším z důvodů špatného spánku bývá nákup nekvalitní matrace. Levná matrace automaticky neznamená nekvalitní, jenže je potřeba vybírat u profesionálních prodejců, kteří mají zboží jen od specializovaných firem. Levné matrace se dají pořídit v ceně kolem několika tisíc a vždy obsahují veškeré potřebné záležitosti, jako jsou přesně dané ortopedické zóny, antibakteriální látky či první generace chytré pěny, přizpůsobivé podle konkrétního uživatele.

Problém s přejídáním před spánkem

Problémy s usínáním jsou mnohdy způsobeny také přejídáním před spánkem. Mnozí lidé jsou většinu dne v práci, kde nemají část na kvalitní jídlo a proto vše dohánějí pozdě večer, když se vrátí z práce. Jenže to je problém pro organismus. Trávení v ten moment začne fungovat na plné obrátky a přímým důsledkem aktivního trávení je potom právě horší usínání, které může kvalitu spánku hodně snížit.

Nepodceňujte účinky modrého světla

Modré světlo vyzařují veškeré domácí spotřebiče jako jsou televize, počítače, notebooky či mobilní telefony. Modré světlo přitom blokuje produkci důležitého hormonu, který stojí za kvalitním usínáním. Snažte se proto bezprostředně před usínáním omezit přísun modrého světla, nebo u chytřejších zařízení využijte možnosti aktivace filtru, který jeho produkci z displeje zásadně zmenší. Uvidíte, že usínání bude mnohem příjemnější.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top