Zdravi a sport

Měření krevního tlaku probíhá na mnohem vyšší úrovni

měření tlaku
pixabay.com

Hodnota krevního tlaku je údajem, který není vhodné podceňovat. Nízký nebo naopak vysoký tlak může být příčinou řady nežádoucích zdravotních onemocnění. Tím nejhorším scénářem je pak nevolnost, kolaps či dokonce úmrtí.

Měření krevního tlaku lze provádět nejrůznějšími způsoby. Existuje řada produktů, s nimiž si krevní tlak změříte i v prostředí vlastního domova. Lékaři mají k dispozici samozřejmě propracovanější techniku. Ta poskytuje přesné hodnoty a dokáže nabídnout i mnohé navíc.

Víte, co je to ABPM?

V souvislosti s krevním tlakem nejčastěji narazíte na zkratku ABPM neboli neinvazivní ambulantní monitorování krevního tlaku. K takovému měření lze využít řady profesionálních přístrojů, jež se mimo jiné nazývají jako holtery TK.

Ve prospěch těchto produktů musí hovořit hned několik vlastností. Tou nejzásadnější je bezpochyby unikátní přesnost prokazatelná za pomoci mezinárodně uznávaných standardů. Oscilometrická metoda měření je zárukou odolnosti proti jakýmkoliv artefaktům.

Holter TK tohoto typu bude primárně určen pro 24hodinové, ale i 48hodinové a delší sledování krevního tlaku. Pro tato zařízení hovoří hlavně kompaktnost, jednoduchost a celková odolnost.  S tím vším koresponduje také nízká hmotnost.

Měření krevního tlaku s tímto zařízením, to není jen špičkové technické provedení, ale i praktická možnost komunikace s nejrůznějšími ambulantními programy. Jde o speciální hodnotící softwary poskytující přehledné výsledky, včetně jednostránkové závěrečné zprávy.

Současná doba jde neustále kupředu, což dokazuje i výše popisovaný holter TK a jemu podobné přístroje spojené s přínosnou mobilitou, kompaktností a tichým provozem. A to jsou vlastnosti, jež ocení libovolný pacient, ať už jde o domácí nebo lékařské prostředí. Takže, nyní už nemusíte čehokoliv obávat.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top