Volný čas

Na co si dávat největší pozor při péči o zlaté dámské šperky?

unsplash.com

Zlaté šperky jsou od většiny lidí považovány za vrchol kvality a exklusivity u šperků. Jedná se o nejdražší šperkařský kov, který se plošně používá, ale zároveň se jedná také o kov, který potřebuje do značné míry trochu specifický přístup.

Stejně jako u čehokoliv jiného je životnost i v rámci šperků velice závislá na tom, jak moc kvalitně a často se o ně budeme starat. A dnes se podíváme na specifika, která mohou pro zlaté šperky platit.

Pozor na šperky při častém nošení

Pokud nosíme zlaté šperky opravdu často, tak bychom měli dávat pozor především kvůli lidskému potu. Na kůži se přirozeně v rámci potu a mazu vyskytuje i celá řada nepříjemných vlivů, jako je sůl a přirozené kyseliny. Ty mohou v případě, kdy nosíte zlaté šperky opravdu velice často a dlouhodobě je nečistíte poškodit povrch.

Většinou to poznáte podle toho, že začne šperk chytat lehce bílé pokryvy. Mimo toho navíc může být problémem to, že pak začne šperk špinit i kůži. Začnou se ukazovat tmavé flíčky a skvrnky, které mohou citlivější kůži dokonce i vadit.

Jak ideálně čistit zlaté šperky?

Čištění šperků je rozhodně věcí, kterou bychom neměli podceňovat. Kvalitní dámské šperky jsou citlivé i na celou řadou čistících procesů. Měli bychom se proto vyhnout především čištění pomocí jakýchkoliv intenzivních manuálních postupů. Tou asi nejlepší možností, kterou můžete zvolit, je použití ultrazvukové čističky nebo speciálních roztoků. Ty vám pomohou nejen čistit bezpečně, ale mimo toho také mohou fungovat lépe díky tomu, že se dostanou do špatně přístupných oblastí. Pokud přeci jen ale chcete sázet na jakékoliv manuální metody čištění, tak je rozhodně tou nejlepší možností použití speciálních sad pro šperkaře. Ty jsou dostupné za příjemné peníze a mnohdy i jako jednorázové sety.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top