Domov

Na koho se obrátit, když chcete výhodně prodat vaši nemovitost?

pixabay.com

Kdokoliv se rozhodne k prodeji nebo pronájmu svojí nemovitosti, tak mezi spoustou jiných podstatných otázek řeší také fakt, na jakou stranu se má obrátit. Je totiž celá řada možností, s jakými společnostmi při nakládání s nemovitostmi spolupracovat.

Každá z možností má přitom svoje jasné výhody a nevýhody, a jejich porovnávání nakonec může být až nekonečné. Pochopitelně je tady ale i možnost pustit se do prodeje samostatně. Výhody a nevýhody těch nejčastějších problémů vám řekneme právě dnes.

Výkup nemovitostí přímo od společnosti

Na trhu se pohybují i takové společnosti, které vykupují nemovitosti přímo pod svoje vlastnictví. To je příjemné především proto, že tím pádem disponují opravdu vysokým finančním kapitálem. Mohou tak díky tomu vyplácet peníze stabilně a velice rychle. Navíc neřešíte jakoukoliv spolupráci s lidmi z třetí strany přes prostředníky. Většinou se setkáte s tím, že společnost pro výkup nemovitostí nabízí reálnou tržní hodnotu. Jednou nevýhodou přitom může být fakt, že nevykupují zdaleka každou nemovitost.

Spolupráce s realitními kancelářemi

Realitní kanceláře jsou asi nejčastější varianta, ale často může mít spoustu nevýhod. Pokud začneme těmi klíčovými, tak je to pochopitelně provize z prodeje a provize makléři. Musíte tak počítat, že o pár desítek tisíc při prodeji přijdete. Stejně tak ale můžete narazit na problémy s tím, že může trvat schválení financování třetí osobě. Výhodou ale zůstává, že mají realitní kanceláře vysokou podporu a dokáží opravdu zrychlit hledání klienta.

Pustit se do prodeje na vlastní pěst

Krátce zmíníme také možnost pustit se do prodeje na vlastní pěst. Upřímně… tato možnost není vhodná pro nikoho, kdo nemá bohaté zkušenosti s prodeji daného druhu nemovitosti. Najít správnou cenu a neudělat ve smlouvě problém, je velice obtížné. Proto se raději obracejte i při nějaké úrovni zkušeností na profesionály.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top