Domov

Využijte dotace na zdokonalení zelených dovedností vašeho domova

pixabay.com

Ačkoliv se ve světě řeší celá řada jiných, mnohem větších problémů, tak stále zůstávají zelené preference do budoucna jednou z věcí, na které se klade opravdu velký zřetel. Jednou z možností, jak lze takové snahy do budoucna podpořit, je poskytnutí dotací pro lepší financování často i dost drahých systémů.

V České republice je přitom možnost využít rovnou několika dotací, které jsou specifické pro jednotlivé druhy energií v domácnostech. Dnes se podíváme na takové, na které víceméně každý dokáže dosáhnout.

Projekt Dešťovka pro dostupnost vody

Vzhledem k tomu, že se u nás stávají opravdu horká léta a zároveň poměrně lehké zimy každoroční klasikou, tak se stále více lidí potýká s problémy s dostupností vody v průběhu nejteplejších měsíců. Úroveň spodních vod v tomto období výrazně klesá, a dokonce také i studny mnohdy vysychají. Projekt Dešťovka neboli dotace na dešťovou vodu, je přitom výhodný tím, že může financovat drtivou většinu nákladů za pořízení systému na zachytávání dešťové vody.

Kotlíková dotace pro většinu domácností

Opravdu jenom malé procento domácností se nedostane k tomu, aby využila takzvanou kotlíkovou dotaci. Jedná se o dotaci, která má za úkol hradit většinu nákladů za pořízení kotle na pevná paliva. Ne ale klasická fosilní paliva, ale na mnohem ekologičtější biomasu. Pořízení nového kotle, nebo přechod na něj, je tak mnohem jednodušší.

Solární energie konečně bez daní

Po dlouhou dobu si lidé stěžovali na to, že čerpání solární energie spadá pod daň. Znamenalo to, že jste museli odvádět paušální hodinu za každou megawatt hodinu, kterou jste získali ze solárních panelů. Naštěstí je už i tento nesmyslný poplatek pryč. Jedním z hlavních dopadů by tak mohla být mnohem větší motivace k pořízení vlastních solárních panelů.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top