Volný čas

Na které „zelené“ zdokonalení domácnosti dnes lze pobírat oficiální dotace?

unsplash.com

Problém ekologie a užívání obnovitelných zdrojů je po celém světě i v Evropě velice často probíraným tématem. Mnohdy je přitom kladený důraz i na to, že by se měly obnovitelné zdroje dávat do míst, které je mohou svým užíváním využít nejvíce. A to znamená rovnou domů k celé řadě běžných lidí.

I v České republice se tak na tyto problémy pohlíží s vysokou prioritou a dopadem nakonec jsou mnohé dotace, které jsou firmám i běžným osobám přístupné přes Ministerstvo místního rozvoje.

Takzvané kotlíkové dotace pro ekologická paliva

Kotlíkové dotace se věnují kotlům, které při svém spalování používají biomasu. Sama biomasa je velice efektivní způsob vytápění. Jedná se ve své podstatně o kompletně biologické lisované materiály, které díky vysoké koncentraci mají výbornou výhřevnost. Zásadní výhodou tady přitom je ten fakt, že kotlíkové dotace dokáží poskytnout finance na to nejdražší z celého procesu. Na nákup kotlů jako takových.

Nejedná se přitom o jednorázovou dotaci, kterou by už jindy nebylo možné využít. Kotlíkové dotace zcela naopak mohou být opakovaně odebírány po době, kdy se efektivita kotlů snižuje a hodí se pořízení zcela nového.

Dotace na dešťovou vodu v boji se suchem

Každý rok je v létě problém s dostatkem vody v České republice. Poslední roky se totiž potýkáme s poměrně dost slabými úhrny srážek na jaře a na podzim, přičemž ani v zimě není zrovna ideální sněhová pokrývka. Vše má nakonec jediný dopad, nedostatek vody uprostřed léta.

Sama dotace na dešťovou vodu spočívá v tom, že za ni lze pořídit záchytné nádrže na dešťovou vodu pro váš pozemek. Díky tomu tak nezmizí všechna voda odtokem do kanalizace, ale je naopak sváděna do nádrže, kde může být opět použita. Nádrže přitom mají záruku přesahující lidský život, takže se jedná o jednorázovou investici.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top