Volný čas

Udělejte si doma opravdu dokonalé krémové polévky, aniž byste museli zahušťovat

unsplash.com

V posledních letech se gastronomické trendy okolo polévek přesouvají z pole hustých a vydatných polévek, jako tomu bývávalo v minulosti na jemné a krémové polévky s vytříbenou chutí. Přitom udělat opravdu dobrou krémovou polévku, která má hedvábnou strukturu, není ničím jednoduchým.

V první řadě na to potřebujete trošku zkušeností a případně i použití správných ingrediencí. Jenže zároveň vám s tím může pomoci i vhodné domácí elektro, které se o takovou polévku dokáže postarat. My vám dnes oba dva základní druhy popíšeme.

Jak na krémovou polévku s elektrem?

Domácí elektro nám může v kuchyni pomoci při každodenním vaření opravdu šíleným množstvím způsobů. Co se týče krémových polévek, tak pro nás bude naprosto zásadní domácí elektro tyčový mixér. Jedná se o šikovný mixér s menší hlavou, který je dělaný v dlouhém nudlovitém provedení. Používat se přitom smí i na horké tekutiny, což z něj dělá dokonalého adepta na vyšlehání dokonale krémové polévky nebo omáčky.

Jednoduše jej používejte ke konci přípravy. Jakmile bude zelenina a struktura už jemňounká, tak mixér ponořte a za krouživých pohybů s občasným vytáhnutím výše a níže jednoduše mixujte. Po krátké době se vám podaří ingredience rozmixovat v dokonalý krém.

Zahušťování pomocí luštěnin a zeleniny

Další možností je potom zahuštění samotnými ingrediencemi. Tady ale budete mít celkem svázané ruce v tom ohledu, že mnohdy nebudou některé ingredience vhodné zrovna do vaší polévky. Každopádně, pokud se vám do polévky hodí některé luštěniny, především potom například čočka, tak máte výbornou možnost ji zahustit plně přírodním způsobem. Stačí vám jenom dát dostatek čočky již do základu a poté nechat vařit, dokavaď se zcela nerozvaří. Během toho dokáže polévku příjemně zahustit do krémové konzistence.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top