Móda a trendy

Nejčastěji používané drahokamy na dámských špercích, které vás nenechají chladnými

unsplash.com

Dámské šperky jsou ve svém vrcholném provedení doslova uměleckým dílem. Přitom nemusí jít nutně jenom o samotné zpracování šperku v tom ohledu, co dokáže vytvořit opravdovou krásu a cenu konkrétního kousku. Mnohdy jsou to samotné materiály, co dělají opravdové kouzlo.

Dnes se přitom podíváme na samotné přírodní drahokamy. Nebudeme se přitom držet stálic jako jsou diamanty, ale podíváme se také do světa méně obvyklých, ale neskutečně oblíbených drahokamů.

Vlastnosti rovné diamantům

Pokud se začneme bavit o takovém drahokamu, který se vlastnostmi vyrovná diamantu, tak se automaticky bavíme o zirkonech. Zirkon jako takový je velice pevný a opticky dokonalý drahokam, který se dokonce synteticky vyrábí. A to nejen pro strojní účely, ale často také zdobí dámské šperky. Oproti přírodnímu ale jeho syntetické varianty ztrácí hodně vlastností a také samotný pocit unikátnosti. Pokud tak milujete diamanty a chcete změnu, zirkony jsou ideální!

Dámské šperky a tajemně fialová barva

Fialových minerálů je v přírodě opravdu málo. Důvodem je, že tato barva vzniká za působení radiace, díky čemuž se mění molekulární složení. Konečné dámské šperky rozhodně už žádné takové vlivy ani nenaznačují, ale zůstane v nich kouzlo. A tím kouzlem je hlavně oblíbený ametyst. Ten je předmětem statisíců sběratelů na celém světě nejen jako šperk, ale také ve své surové formě.

České drahokamy z vesmíru

Nepříliš velké množství drahokamů se může pyšnit něčím podobným. V rámci České republiky ale máme poklad, který byl vržen do atmosféry a následně se k nám vrátil zpátky. Tím drahokamem jsou vltavíny. Pro dámské šperky jde o jeden z exklusivních materiálů už jenom proto, že jsou na gramáž právem řazeny mezi vůbec nejdražší drahokamy na celém světě.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top