Móda a trendy

Zajímavé typy rukavic a jejich využití. Víte, že vůbec takové existují?

Pracovní rukavice jsou rozhodně jednou z mnoha součástí profesionálního pracovního vybavení. Pokud bychom je neměli, tak by při celé řadě řemesel ruce doslova trpěly pod nepříjemným nátlakem ostrých částí vybavení a materiálů.

Některé typy rukavic jsou ale určeny opravdu velice specificky na konkrétní úkony. A mnohdy vás může překvapit, jaké typy rukavic existují. Dnes se tak podíváme na některé, které by většina lidí znát nemusela.

Antivibrační rukavice

První velice specifickou kategorií jsou antivibrační rukavice. Jsou, jak už název napovídá, z materiálů a výrobních postupů, které umožňují minimalizovat objem přijatých vibrací z okolí. Pro někoho se může zdát, že takové rukavice jsou naprosto zbytečné, ale opak je pravdou. Při práci s mnoha přístroji můžeme být vystaveni opravdu silným vibracím. Dlouhodobé vystavení přitom může mít za následky kloubní problémy. Proto jsou tak pracovní rukavice s touto technologií žádané a užívané.

Při práci s opravdu extrémním napětím

Takzvané dielektrické rukavice jsou dalším kouskem vybavení, které je pro konkrétní účel zásadní, jinak by nás ani nenapadlo je používat. Oproti ostatním typům jsou už na první pohled extrémně odlišné tím, že dosahují standardně až po lokty. Takový stupeň ochrany je zde aplikovaný hlavně proto, že jsou určeny konkrétně pro práci s vysokým napětím, kde opravdu není radno cokoliv podceňovat.

Speciální chemické rukavice

Určitě jste někdy ve filmech viděli, když chemici manipulují v uzavřeném kontejneru s materiály jen pomocí zasunutí rukou do pevných rukavic. A přesně to jsou speciální chemické rukavice. Jejich specifikem je to, že jsou extrémně odolné proti chemickým činitelům a nabízí tak vysokou ochranu i v případě, kdy uživatel pracuje s těkavými látkami, žíravinami a kyselinami.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top