Zdravi a sport

Několik zásad pro zdravý životní styl, který vám pomůže s hubnutím nadbytečných kil

pixabay.com

Hubnutí je nekonečně pohádka, která pro mnohé doopravdy konce nemá. Většinou to je ale proto, že lidé přistupují k hubnutí z opačného konce. Cvičí až do úplného zničení, ale vůbec si neuvědomují, že je přitom základem pro redukci nadváhy naopak velice dobrá strava a regenerace pro tělo. Dnes si připomeneme tyto dvě základní věci a nutnost jejich pravidelnosti.

Bez regenerace se hubnout nedá. Tělo potřebuje pravidelný spánek

Pravdou je, že pokud neregenerujete, tak nemůžete budovat novou svalovou hmotu a tím pádem rovnou odbourávat tukové zásoby. Toto nepříjemné pravidlo je spojeno například s nedostatkem, nebo nepravidelností spánku.

Spát by lidé v aktivním produktivním věku měli kolem sedmi hodin denně a přitom by tělo mělo mít nastavenou alespoň minimální pravidelnost. Spousta lidí, a především ti co pracují na směny, ale nemají štěstí v tom ohledu, že nejsou strůjci svého času. Důležitá je zároveň i kvalita spánku. Důvodem pro nekvalitní spánek může být právě jeho nepravidelnost, špatné podmínky nebo dokonce i levné matrace. Na těch se šetří opravdu pravidelně a je to jeden z největších problémů. Ničíte tak nejen svůj spánek, ale také páteř.

Pravidelná a pestrá strava

Pozor na pletení pojmů! Pravidelná a pestrá strava rozhodně neznamená, že se musíte držet v úmorné dietě. Celé je to dokonce úplně naopak! Dieta jako taková je velice nepříjemná a většinou ji nikdo nevydrží déle, než pár dní. Pochopitelně je to velice frustrující pro všechny.

Potom přichází kolaps a člověk sní opravdu vše, co mu přijde pod ruce. Základem stravy pro hubnutí by tak místo diety měla být hlavně pravidelná a pestrá strava. Dokonce i jídla jako je burger, chipsy, hranolky nebo pizza jdou pojmout mnohem dravěji a bez výčitek zařadit do redukčního plánu!

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top