Zdravi a sport

Základní potřeby pro opravdu kvalitní spánek? Je to jednoduché!

pixabay.com

Spánek jako takový je jednou z nejdůležitějších součástí naší životosprávy a každodenního životního režimu. Měli bychom mu proto věnovat dostatek pozornosti a prostoru, protože nám dokáže prodloužit zdravý a spokojený život a především může být velkým mezníkem mezi tím, kdy jsou naše dny výborné a naopak, kdy naše dny stojí za starou bačkoru. Přitom požadavku na kvalitní spánek není zas tak moc!

Šetření na matracích? Zásadní chyba!

Matrace jako taková je jednou z věcí, které náš spánek ovlivní z ohledu ložního prádla určitě nejvíce. Je důležité myslet na to, že správná matrace nemá být pouze pohodlná, ale zároveň má pečovat o celkové nastavení těla a pozici zad při spánku. Lidé na matracích šetří a kupují většinou matrace od nezkušených výrobců za primitivní ceny. Jenže i levné matrace, pokud jsou od profesionálních výrobců, mohou být velice kvalitní a navíc budou sloužit dlouhé roky. Investice několika tisíc se pak rozepíše na primitivní částku, kdy za zdraví a pohodlí nedáte více jak korunu denně.

Spánek potřebuje pravidelnost

Spánek by měl být zároveň pravidelný. Jsou pochopitelně lidé, kteří nemají šanci dodržovat spánkový režim dokonale. Rodina i práce nám v tomto ohledu mohou dosti přistřihnout křídla možností. Jenže i tak lze tělo naučit alespoň nějakému režimu.

Organismus je totiž velice přizpůsobivá věc a pokud jej naučíme, že v nějakou hodinu chodíme spát a v nějakou naopak vstáváme, tak nám naše biologické hodiny dokáží pomocí s mnohem lepší kvalitou spánku. Tělo se ve světle očekávaného odpočinku začne samo připravovat na pravidelný spánek a zároveň i vstávání pro nás bude mnohem příjemnější. Nebude pro naše tělo totiž žádným šokem a bude naopak biologicky očekávat a dokonce i samostatně automatizovat probuzení v podobný čas.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top