Zdravi a sport

Víte, jak držet svůj návyk na kouření v mezích? Poradíme vám několik triků!

pixabay.com

Kouření je návyk, kterého se jen velice těžko zbavuje. Přísun nikotinu a jim podobných látek totiž tělo dokáže vnímat stejně jako jídlo. Přirovnání, že má někdo na cigaretu chuť je tak naprosto trefné, protože to v mozku funguje stejně jako když dostanete chuť na pizzu nebo čokoládu. Držet ale kouření v mezích je velice těžké, protože jak všichni dobře víme – s jídlem roste chuť. Dneska vám poradíme, jak držet kouření v míře, která vám ani vašemu okolí nebude vadit.

Elektronické cigarety pomohou s regulací kouření

Elektronické cigarety celkově jsou velice moderní způsob kouření. A nutno uznat, že také v mnoha ohledech zdravější. Namísto pálení tabáku se zde pomocí tepla odpařuje báze na vodním základu. Nevzniká tak dehet a další řada látek jako vedlejší produkt pálení. Odměnou vám tak rozhodně může být nejen klidnější kouření bez zápachu, ale i pevnější zdraví.

Mimo toho lze také regulovat chuť na kouření. Elektronické cigarety totiž mohou vybírat ze stovek různých bází. A někteří výrobci se rozhodli zaměřit na speciální řadu, která má za úkol regulovat počet nikotinu. Díky tomu tak můžete velice klidně a citlivě kontrolovat průběh nikotinu. A postupným regulováním se tak dostat na počet kouření denně, který vám bude naprosto dokonale vyhovovat.

Pomoc z rukou nikotinové náplasti

Další možností jsou potom nikotinové náplasti. Tady je nutno říct, že se nejedná o tolik efektivní způsob. Sice dostanete svoji dávku nikotinu na níž jste závislí, ale rozhodně vám bude chybět ten motorický vjem a pocit kouření. I tak se ale jedná o způsob, kterým se dá efektivně snížit počet cigaret. Přechod je sice drastičtější a obtížnější, než tomu bylo v případě první eventuality, ale stále jde o funkční a velice často používanou metodu, jak kouření regulovat, nebo se ho i zbavit.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top