Práce a vzdělání

Nemáte práci? Zvyšte své šance na její získání!

zdroj: pixabay.com

Mít práci je v dnešní době základ. Pokud žádnou nemáte, představuje to pro vás výrazné snížení životního komfortu. Každý přece ví, že práce znamená peníze a bez peněz to zkrátka nejde. Pokud chcete jíst a pít, mít kde bydlet a třeba z toho života taky něco mít, pak peníze potřebujete, protože bez nich je to výrazně těžší. Nemáte-li práci, nezoufejte. V dnešním článku vám dáme několik tipů, jak zvýšit své šance na získání pracovního místa.

Tip první: odpovídejte na inzeráty

Dnes a denně se nejen na internetu, ale především na něm, zveřejní několik stovek pracovních inzerátů, které jsou volně přístupné komukoli, a vy na ně můžete odpovědět. Nečekejte, až vám někdo zavolá, takhle to přece nefunguje. Procházejte nabídky práce a odpovídejte na inzeráty. A nevzdávejte to, když se vám neozvou, jednou to prostě vyjde!

Tip druhý: vzdělávejte se

Možná vaše šance na získání pracovního místa snižuje fakt, že nemáte dostatečné vzdělání. Ať už byla vaše situace jakákoli, vzdělání si můžete dodělat i zpětně. Existují večerní školy, dálková studia, možností je hodně.

Tip třetí: udělejte si kurz

V dnešní době si můžete udělat celou řadu kurzů, které zvýší vaše šance na přijetí. Když zaměstnavatel uvidí, že máte potřebné zkušenosti a znalosti, dá vám při výběru přednost. V podobném duchu funguje i projekt Režim Ukrajina, který usnadňuje získání práce lidem žijícím na Ukrajině, i oni ale musí mít patřičné zkušenosti a kvalifikaci.

Tip čtvrtý: neodmítejte práci

Nejednou se stalo, že člověk dostal nabídku, ale poté ji odmítl. Proč? Když už dostanete šanci, neměli byste být vybíraví! Že vám nabídli menší plat, než jste si představovali? Pořád je lepší dostat alespoň něco, nežli žít jen z podpory. Že byste museli do práce dojíždět? Některé firmy nabízí i firemní svozy, kdy nemusíte řešit vlastní dopravu.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top