Volný čas

Nemůžete dobře spát? Poradíme vám, jak zlepšit kvalitu spánku

pixabay.com

Špatná kvalita spánku je v dnešní době téměř civilizačním problémem a potýká se s ním stále větší procento lidí. Je to nepříjemný fakt, který na nás nechává například životní styl a každodenní rodinný i pracovní shon, ale na druhou stranu se musí uznat, že spousta lidí špatnému spánku napomáhá tím, že odmítá akceptovat pár jednoduchých pravidel, kdy a jak se vydat ke spánku.

Pravidelnost a absence modrého světla napomůže

První věc, která napomůže kvalitnějšímu spánku je především jeho pravidelnost. Pokud naučíte tělo v určitou dobu usínat a v určitou vstávat, tak se dokáže přizpůsobit a časem se z toho stane návyk co vám nebude dělat jediný problém. Ne vždy je to pochopitelně možné. Někteří pracují na různé směny, jiní se zase musí starat o rodinu a děti. Ale každý, byť jen minimální náznak řádu ve spánkové době dokáže opravdu pomoci.

Modré světlo je pak specifická věc, na kterou přišli vědci poměrně nedávno. Jedná se o jednu ze základních součástí světelného spektra, kterou na nás vypouští veškeré displeje, na které celé dny koukáme. Toto modré světlo blokuje generování spánkového hormonu, a proto by se mělo před spaním co nejvíc omezovat. S tím nám ale pomáhají moderní technologie. Jak televizory, tak i grafické čipy v noteboocích a chytrých zařízeních mají funkci potlačení modrého světla. Nemusíte ji užívat celý den, ale alespoň hodinu před spánkem byste vážně měli.

Nekvalitní a levné matrace a povlečení

Lidé zároveň šetří na posteli jako takové. Matrace je velice důležitou součástí spánkového rytmu a může časem jak pomoci s řešením zdravotních potíží, tak naopak některé i začít způsobovat. Levné matrace přitom nemusí znamenat nekvalitní. Stačí se podívat na stránky specialistů prodávajících přímo matrace a ložní vybavení. Ceny se pohybují řádově výš, než například v hobby marketech a na internetových obecných obchodech, ale je to kvalita, co se vám bude vracet zpátky v kvalitě života.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top