Móda a trendy

Nepodceňte přípravy na blížící se zimu. Obuv je tím nejdůležitějším.

unsplash.com

Ačkoliv se to nezdá díky opravdu velice teplému podzimu, tak za pár dní už přichází listopad a s ním také ochlazení a šance na to, že potkáme první sníh. Jakmile se poprvé ochladí na nízké přízemní mrazíky, tak je v mžiku všem jasné, že přichází dlouhé období nepříjemných náledí, vlhkosti, ledu a sněhu.

V takovém období je pochopitelně potřeba být adekvátně připravený na podmínky, které nás čekají. A jednou z nejdůležitějších záležitostí může být volba obuvi. Co by ale měla zimní obuv splňovat? Na to se podíváme v rámci dnešního článku.

Opravdu pevná noha a kotník

Jedním z vašich největších nepřátel je v tomto období zvrtnutí kotníku a podobná zranění. Proto není vhodná volba do špatného zimního počasí cokoliv, co nedrží nohu opravdu pevně. Noha by nikdy neměla být sevřená tak, že to přímo cítíte, ale měli byste mít pocit, že vám zároveň bota nedovolí uhnout kamkoliv. Pro tyto předpoklady je naprosto dokonalou volbou především kotníková obuv, která ochrání nejen nohu jako takovou, ale i kotník.

Ideální protiskluzová podrážka

Jsou věci, které jsou pro pracovní obuv a oděvy běžné, ale jindy je moc nepotkáte. A zrovna pracovní obuv je v zimě velice oblíbená kvůli tomu, že se protiskluzové atestace počítají mezi ty vůbec nejčastější. Díky kvalitnímu protiskluzovému vybavení tak eliminujete šance na to, že se budete doslova klouzat po ledě.

Dostatečné zateplení

Zimní obuv by měla splňovat i to, aby dokázala nabídnout nohám dokonalý tepelný komfort. To dokáže především díky tomu, že jsou tyto druhy obuvi mnohem méně prodyšné. Nepříjemné pro dlouhé pobyty, ale extrémně důležité v boji proti prochladnutí ve vlhku a špatných podmínkách. Obuv tak pro vás rozhodně může být velkou záchranou, co se týče četnosti různých nachlazení a nemocí.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top