Móda a trendy

Oblečení pro pracovní prostředí – pracovní styl

www.pixabay.com

V dnešní době již není přesně specifikováno, jakým způsobem by měli zaměstnanci reprezentovat společnost, pro kterou pracují, s ohledem na oblečení. Přestože řada firem dosud aplikuje určité formy dress kódu, rozmach open-space kanceláří a celková uvolněnost módních stylů dala vzniknout novému způsobu oblékaní, který je spíše tolerován nežli podporován zaměstnavateli, a který zahrnuje převážně pohodlné kusy oděvu.

Dámské oblečení do práce

Přestože je oblékání ve větších firmách spíše ležérního charakteru cílící na zajištění celodenního pohodlí při práci za počítačem, ustálil se v tomto prostředí specifický módní styl, který využívá širokou škálu topů. Velmi oblíbené jsou elegantní halenky v různých barevných variací převážně z lehkého materiálu, nebo trička s aplikacemi a potisky. Horní část ošacení bývá volnější a vzdušná tak, aby neomezovala pohyb a zajistila tepelnou pohodu nositelky ve striktně klimatizovaném prostředí.

Originální topy bývají doplňovány svetry, mikinami a pro elegantnější vzhled se uplatňují trendy dámská saka, která dodávají celému vzezření formálnější nádech. Saka mohou mít dlouhé rukávy, (nejčastěji si však dámy vybírají tříčtvrťové), vyrobená bývají z tenčího materiálu a velmi často jsou s proužky nebo motivy. Někdy je sako nahrazeno krátkou džínovou bundou.

Vhodné kombinace oděvů pracovního stylu

Topy se svrchním kusem oděvu jsou v pracovním stylu kombinovány s džínama tmavých i světlých odstínů nebo pevnými kalhotami, případně jednoduchou sukní dlouhou v převážné většině případů pod kolena a punčochami. Spodní část oblečení se zpravidla sezónně mění, horní část zůstává obecně stejná.

Pracovní styl je v dnešní době velmi oblíbený zejména díky pohodlným střihům a materiálům. Je vhodný pro každodenní nošení a umožňuje vytváření různých variant, přičemž zůstává zachován záměr domněle formálního vzhledu.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top